Bijusī ASV valsts sekretāre runā par sadarbību ar Krievijas līderi un viņa “mērķi atjaunot impērisko Krieviju”. Viņas viedoklis publicēts The Gurdian
Vladimiram Putinam ir “gandrīz mesiāniska pārliecība par sevi” un viņam nepatīk kritiķi, īpaši, ja tie ir sievietes, paziņojusi bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone.
Klintone atgādināja, ka viņai “bija zināmi pozitīvi notikumi”, cieši sadarbojoties ar Putinu no 2009. līdz 2013. gadam, kad viņš bija Krievijas premjerministrs, taču attiecības pasliktinājās, kad viņa kritizēja “klaji greizās” vēlēšanas, kuru rezultātā viņš 2012. gadā atgriezās prezidenta amatā.
Uzrunājot Heja festivāla auditoriju, Klintone sacīja, ka viņas apgalvojums, ka krievi “ir pelnījuši, lai viņu balsis tiktu sadzirdēts un balsis tiktu skaitītas” un “vēlēšanas, kas atbilst starptautiskajiem standartiem”, izraisīja desmitiem tūkstošu krievu protestus, kuros Putins pēc tam viņu vainoja.
Bijusī Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāte, kura 2016. gadā zaudēja Donaldam Trampam, sacīja: “Putinam nepatīk kritiķi, īpaši sievietes kritiķes. Pēc tam Putins ar dažiem izņēmumiem kļuva ļoti naidīgs pret mani. Kā mēs zinām, neskatoties uz centieniem apgalvot pretējo, viņš ļoti smagi strādāja, lai Trampu ievēlētu, izmantojot visu veidu līdzekļus.
Klintone sacīja, ka, strādājot ar viņu, ir bijusi lieciniece “viņa gandrīz mesiāniskajai ticībai sev un tam, kas viņam bija lemts”, kā arī viņa “mērķim atjaunot impērisko Krieviju”. Tas bija pamudinājis viņu uzrakstīt piezīmes, brīdinot, ka viņš kļūs par “draudu Eiropai un pārējai pasaulei”, lai gan viņa cerēja, ka draudzīgās attiecības ar ASV liks viņam “atlikt savas agresīvās ambīcijas un izskatīties uz sadarbību vērstākam”.
Viņa sacīja: “Kad viņš iebruka Ukrainā, es diemžēl nebiju pārsteigta. Biju ļoti patīkami pārsteigta par to, cik efektīvi Volodimira Zelenska valdība un Ukraina sevi aizstāvēja.
Viņa arī uzskatīja par pozitīvu, ka NATO ir apvienojusies, lai piegādātu ukraiņiem bruņojumu, kas tai apliecināja “vajadzību saglabāt esošās institūcijas un censties padarīt tās efektīvākas nākotnē”. Viņa norādīja, ka, ja Tramps būtu atgriezts pie varas 2020. gadā, viņš, iespējams, būtu izvilcis ASV no NATO.
Klintone aicināja izveidot tribunālu, kas līdzīgs tiem, kas tika izveidoti pēc Balkānu kariem un Ruandas genocīda, lai atsevišķus krievus sauktu pie atbildības par viņu kara noziegumiem, lai gan viņa atzina, ka “vienmēr ir grūti sekot valsts vadītājam”, ja vien viņi netiek gāzti. .
Viņas intervētāja Helēna Kenedija, kas darbojas vienā no cilvēktiesību juristu grupām, kas strādā, lai atrastu veidus, kā saukt Krieviju pie atbildības par Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem, jautāja, vai šāds tribunāls varētu Apvienotajai Karalistei un ASV pārbaudīt to rīcību Irākas karā.
Klintone teica: “Varētu, bet es domāju, ka tas ir mazāk ticamāk, nekā cilvēki iedomājas.”