Okupanti sākuši kampaņu, lai iznīcinātu transporta infrastruktūru Hersonas apkaimē, gatavojoties iespējamai pilsētas zaudēšanai, kas tika kontrolēta jau no pirmajām kara nedēļām.
Kā vēsta Ukrainas mediji, trešdien Krievijas karavīri Hersonas apgabalā uzspridzinājuši vismaz astoņus tiltus, tostarp tos, kas atradās viņu pašu aizmugurē.
Pēc balstu uzspridzināšanas sabruka Darjevska tilts pār Ingulec upi, caur kuru Hersonu savienoja ceļš ar Nova Kahovku. Tālāk tika uzspridzināti Tjaginska un Novovasiļevska tilti, kā arī pārceltuves Novokairī, Milovā un Sņigirevkā. No administratīvajām ēkām Hersonā turpina pazust Krievijas karogi, kas iepriekš tika uzstādīti Slavas alejā, uz Jūrniecības koledžas, Arodbiedrību nama un Jūras akadēmijas ēkām.
Lai gan Krievija pēc septembra referenduma pasludināja Hersonu par anektētu, Kremlis uzskata, ka ir “ļoti iespējama” pilsētas atdošana, kas, pēc amatpersonu teiktā, paliks Krievijai “uz visiem laikiem”, portālam Meduza sacīja prezidenta administrācijai tuvi avoti.
Viņuprāt, lēmums par pilsētas likteni būtu jāpieņem personīgi Vladimiram Putinam, piedaloties cilvēkiem no viņa “iekšējā loka”, kuru kopš kara sākuma galvenokārt veido augsta ranga drošības amatpersonas.
Saskaņā ar Meduza avotu teikto Kremlis atzīst, ka situācija pilnībā ir Ukrainas bruņoto spēku rokās un ir atkarīga no viņu ofensīvas tempa. “Ja nebūs masveida ofensīvas, tad nebūs arī padošanās,” skaidro viens no viņiem. “Ja tā notiks, tas ir ļoti, ļoti iespējams.”
Oktobra beigās Krievijas ieceltās Hersonas apgabala amatpersonas pārcēlās no pilsētas uz Dņepras kreiso krastu, pēc tam paziņoja par iedzīvotāju evakuāciju, kas tomēr neizrādījās masveida: no 280 tūkstošiem cilvēku, kas dzīvoja Hersonā pirms kara sākuma, tikai 70 tūkstoši pameta pilsētu.
Plāni par armijas izvešanu no pilsētas ir “progresīvi”, izdevumam Politico sacīja kāda Rietumu amatpersona, kas ir pazīstama ar izlūkošanas datiem. Pēc viņa teiktā, Krievijas karaspēkam “kritiski trūkst” ieroču, kas liek meklēt aizsardzībai izdevīgākas pozīcijas.
Lēmums aiziet “ir saistīts ar Krievijas ilgtermiņa stratēģiskajiem lēmumiem par to, kur vislabāk aizsargāties, uzturēt piegādes un karaspēka līmeni, kā arī sagatavoties ziemai”, norādīja Politico avots