Tagad ir īstais laiks, lai palūkotos naksnīgajās debesīs, jo Eta Akvārīdu meteoru plūsma sasniedz savu maksimumu. 6. maija naktī virs dienvidu platuma grādiem tiks novērots vislielākais krītošo zvaigžņu skaits – līdz pat 50-60 meteoriem stundā. Straume ilgs līdz mēneša beigām, bet šajās dienās ir labākais laiks novērojumiem
Eta Akvārīdi ir ikgadējs debess notikums, ko izraisa Zeme, šķērsojot daļiņu ceļu, ko atstājusi 1P/Halleja komēta, tai aptuveni reizi 76 gados palidojot garām Saulei. Kad šīs putekļu daļiņas nonāk atmosfērā, tās sadeg, radot spilgtus uzplaiksnījumus, kas redzami ar neapbruņotu aci.
Radiants (debesu apgabals, no kura “izlido” meteori) atrodas netālu no Ūdensvīra zvaigznāja. Tāpēc labākais skats ir no dienvidu puslodes. Plūsma tur būs īpaši spilgta. Arī mūsu jeb Ziemeļu puslodē varēs redzēt meteorus, lai gan mazākā daudzumā – līdz 30 meteoriem stundā, galvenokārt pirms rītausmas.
Mēness savā maksimumā būs apgaismots par 64%, taču novērojumiem problēmas tas neradīs – tas norietēs, pirms radiants būs virs horizonta.
Lai novērotu meteoru lietu, nav nepieciešams nekāds aprīkojums: vienkārši izvēlieties vietu prom no pilsētas gaismām, ērti apgulieties un skatieties debesīs .
Ja neizdodas redzēt maksimumu šajās dienās, neuztraucieties – plūsma visu nedēļu būs diezgan aktīva un turpināsies aptuveni līdz 28. maijam, lai gan ar samazinātu intensitāti.