Atvaļinātais ASV ģenerālleitnants, bijušais ASV armijas komandieris Eiropā Bens Hodžess intervijā medijiem pastāstīja par faktoriem, kas liecina, ka Ukraina pietiekoši sagatavo brigādes gaidāmajam pretuzbrukumam.
“Pirmkārt, mēs vispār nezinām, cik brigāžu Ukraina faktiski ir apmācījusi. Es jau par to runāju. Ukrainas ģenerālštābs paveica ļoti, ļoti labu darbu, aizsargājot informāciju par apmācībām. Tāpēc es nezinu un man arī nevajadzētu zināt, cik brigāžu patiešām ir gatavas. Tas ir pirmais,” sacīja amerikāņu ģenerālis.
Pēc Hodžesa domām, otrs faktors, iespējams, ir ievērojams tanku un kaujas mašīnu skaits.
“Otrkārt, mēs zinām, ka Ukrainai liela mēroga kara sākumā bija daudz tanku un bruņu kaujas mašīnu. Un mēs arī zinām, ka Ukraina jau kara laikā atņēma Krievijai daudz tanku un kājnieku kaujas mašīnas. Bet pēdējos mēnešos, kā zināms, Ukrainā ir ienācis daudz vairāk tehnikas no Rietumiem,” sacīja bijušais ASV armijas komandieris Eiropā.
Nākamais faktors veiksmīgai kaujas brigāžu veidošanai, pēc Hodžesa domām, ir Ukrainas iedzīvotāji.
“Un trešais faktors ir Ukrainas iedzīvotāju skaits. Šī ir milzīga valsts. Es nedomāju, ka šobrīd ir kādi jautājumi par ļoti būtisku Ukrainas iedzīvotāju skaita samazināšanos. Tātad, pamatojoties uz šiem apsvērumiem, es uzskatu, ka ģenerālštābs paveica ļoti rūpīgu darbu, izveidojot patiešām spēcīgu grupu, lai izlauztos cauri Krievijas aizsardzībai,” sacīja militārpersona.
Hodžess atzīmēja, ka piemērs tam ir veiksmīga Ukrainas militārpersonu aizsardzība Bahmutas pilsētā, neiesaistot papildu brigādes.
“Tas ir tikai mans pieņēmums, bet fakts, ka ģenerālštābam izdevās izvairīties no šo spēku iesaistīšanas Bahmutas kaujās. Tas būs stāsts, ko mēs sapratīsim šī kara beigās. Ka upuris, ko ukraiņu kaujinieki nesa Bahmutā, bez šķietami redzama mērķa, tiešām ļāva Ukrainai iegūt laiku. Tas ļāva izveidot bruņu dūri,” rezumēja amerikāņu ģenerālis.