Āfrikas valsts Gana plāno iesaistīties kopīgā medicīniskās marihuānas audzēšanā un ražošanā ar Krieviju, sacīja valsts parlamenta Ārlietu komitejas loceklis Samuels Okudzeto Ablaqua.
Viņš atgādināja, ka pagājušajā nedēļā Ganas varas iestādes legalizēja marihuānu “farmaceitiskiem nolūkiem”. “Mēs redzam, ka šim tirgum ir ļoti liels potenciāls, un Krievija var tajā ienākt,” viņš sacīja tikšanās laikā ar Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Sergeju Katirinu, ziņo RIA Novosti.
Atbildot uz to, Katirins sacīja, ka viņš “nav liels marihuānas speciālists”, taču solīja šo informāciju nodot Krievijas farmaceitiem.
Ablaqua piebilda, ka citas prioritāras sadarbības jomas ir atradņu attīstība, ogļūdeņražu un zelta ieguve. Viņš ierosināja Krievijai izveidot ražošanu un “attīstīt tirdzniecību uz vienlīdzīgu partnerattiecību pamata”.
Krievijā audzē tikai tehniskās kaņepju šķirnes, kurām nav psihotropas iedarbības. Pēc Kaņepju audzētāju Agroindustriālās asociācijas datiem, tagad šādas kultūras aizņem aptuveni 13 tūkstošus hektāru.
Pati marihuāna Krievijā ietilpst aizliegto vielu I sarakstā. Tās legalizācija citās valstīs ir apdraudējums valsts nacionālajai drošībai, paredz valsts pretnarkotiku politikas stratēģija līdz 2030.gadam, kuru parakstīja prezidents Vladimirs Putins.
Nesen Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis arī runāja par medicīniskās marihuānas legalizāciju. Viņš norādīja, ka kaņepes būtu jāražo valsts teritorijā, lai palīdzētu iedzīvotājiem pārdzīvot sāpes, stresu un traumas, kas radušās kara ar Krieviju dēļ.
Pērn Ukrainas parlamentā tika iesniegts likums, kas atļauj kaņepju lietošanu medicīniskiem nolūkiem. Valdība dokumentu atbalstīja. Vienlaikus veselības ministrs Viktors Ļaško sacīja, ka varas iestādes noteiks stingru kontroli pār marihuānas audzēšanu, narkotiku ar kanabinoīdiem ražošanu un pārdošanu. Likums būtu jāizskata līdz 2023. gada vasaras beigām.