Neparasti gardas un kārdinošas bulciņas, kuras itāļu virstuvē atpazīstamas ar nosaukumu Danubio. To daudzveidība paredz ne vien sāļos un saldos šo bulciņu risinājumus, bet arī dažādas pildījuma variāciācijas. Šoreiz aprakstītais vairāk atbilst tradicionālajai Danubio Napoletano receptei.
Danubio tulkojas kā Donava un šim faktam ir vēsturisks skaidrojums, jo šo nosaukumu itāļu virtuvē ieviesa kāds pavārs, kurš Itālijā atgriezās pēc 1. Pasaules kara kaujām ar sievu austrieti un 1920.gadā atvēra savu konditoreju Neapolē.
Mīklai vajadzēs 290 gramus miltus, 50 gramus sviestu, 1 olu, ceturtdaļu pienu, 100 gramus kartupeļus, 55 gramus sarīvētu parmezānu, pusi tējkarotes cukuru, nepinu tējkaroti sāls un 1 pilnāku (ar kaudzīti) tējkaroti sauso raugu, pildījumumam izmantosim 100 gramus Gauda vai līdzīgu šķirņu sieru un 100 gramus vārīto šķiņķi, bet apziešanai izmantosim 1 olas dzeltenumu un, kas nav obligāti, saujiņu linsēklas.
Sauso raugu iemaisām siltā pienā un ļaujam 15 minūtes ierūgt. Miltus iesijājam bļodiņā un smalki pierīvējam parmezānu. Kartupeļus nomizojam, novārām, nokāšam, saspaidām ar dakšiņu, pievienojam sviestu un samaisām biezenī.
Kad viss sagatavots, miltiem un sieram pievienojam kartupeļu biezeni, olu, sāli, cukuru, pielejam ierauga masu, apmaisot samīcām visu mīklas bumbā un ļaujam 1-1,5 stundas norūgt siltā vietā.
Pildījumam mazos kubiņos sagriežam šķiņķi un sieru. Norūgušo mīklu sadalām 8 daļās, katru samīcām bumbiņā, piepalacinā to plācenī, virs tā novietojam piemērotu daudzumu šķiņķa un siera, aizlokām plācenīšu maliņas, izveidojam bumbiņu formas bulciņas un izkārtojam tās piemērota lieluma cepamtraukā tā, lai starp bulciņām paliktu pavisam nedaudz brīvas vietas.
Trauku pārsedzam ar dvieli, ļaujam mīklai norūgt vēl 30 minūtes, pēc tam apziežam ar sakulta olas dzeltenuma masu, ja vēlaties, pārkaisām ar linsēklām, 180 grādos cepam aptuveni 20 minūtes un pasniedzam gardās bulciņas galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!