Francijas karaspēks gatavojas augstas intensitātes konfliktam Eiropā pret ienaidnieku, kas spēj līdzināties viņu uguns spēkam. Par to raksta Politico
Pulkvedis Aksels Deniss sacīja, ka kaujas Ukrainā ir atgriezušas pilna mēroga karu Eiropā. Viņš vada kaujas apmācības centru Mailly-le-Camp, Francijas austrumos. Viņš piebilda, ka Francija pēc iespējas īsākā termiņā gatavojas modrības noturēšanai.
Politico raksta, ka apstākļi karaspēka apmācībai kaujas apmācības centrā ir maksimāli pietuvināti reāliem kaujas laukiem. Tiek radīta artilērijas uguns skaņa, karstums un gaisma, visur ir izkaisītas viltotas mīnas, un radio sakari var tikt pārtraukti bez brīdinājuma.
120 kvadrātkilometru lielā nometne ir unikāla Francijā. Tās platība ir lielāka par Parīzi, un tā ir vienīgā vieta, kur dažādas Francijas armijas vienības, proti, kājnieki, bruņutehnika, artilērija un inženieri, kas parasti ir izkaisīti pa visu valsti, var vadīt kopīgas mācības. Tā ir arī vienīgā vieta, kur visu gadu trenējas divi desmiti tanku Leclerc.
Virsnieki nenosauc iespējamos ienaidniekus, taču mācību mērķis ir sagatavot karaspēku cīņai ar tādu pretinieku kā Krievija.
Kombinētais ieroču karš
Ukrainas galvenā mācība, pēc apmācību centra virsnieku domām, ir izvairīties no frontāliem uzbrukumiem, kas izraisa milzīgus upurus un nespēj atspiest ienaidnieku.
Taču kājniekiem, bruņutehnikai, inženieriem un artilērijai kopā ar jaunām tehnoloģijām, piemēram, bezpilota lidaparātiem, kas nosūta informāciju atpakaļ karaspēkam un nodrošina nāvējošu spēku kaujas laukā, ir jāstrādā kopā.
“Karš Ukrainā ir pastiprinājis kombinētās bruņojuma kaujas nozīmi. Tas ir vienīgais veids, kā cīnīties,” sacīja kāds pulkvežleitnants.
Problēmas kaujas laukā Ukrainā
Francijas militārpersonas ir paziņojušas, ka armijas, kuras nevar apvienot tankus, artilēriju un kājniekus, ir pakļautas lielam riskam, kā to pierāda abas Ukrainas kara puses.
“Ukrainā dramatisks ir tas, ka tanki darbojas atsevišķi un tāpēc vairs nedarbojas vispār,” sacīja pulkvedis Aksels Deniss.
Nespēja koordinēt savas darbības ir viens no iemesliem, kāpēc ne Ukraina, ne Krievija nav spējušas izlauzties cauri labi sagatavotajai aizsardzībai, kas šobrīd dominē vairāk nekā 1000 kilometru garajā frontes līnijā.
Apmācības nosacījumi
Noslēdzošais vingrinājums poligonā Francijā ilgst 96 stundas. Karavīri guļ vidēji četras stundas naktī, parasti neērtos militārajos transportlīdzekļos. Viņiem jāpārvietojas ik pēc piecām minūtēm vai jāsaskaras ar viltus sprādzieniem.
“Ja viņu reakcija ir neatbilstoša, tiek uzlikts sods,” sacīja pulkvedis Aksels Deniss.
Viņaprāt, šī ir fiziska konfrontācija, bet, galvenokārt, tā ir saistīta ar vēlmi noturēties, cīnīties un dominēt. Stažieri piedalās elektroniskajā karā, risina loģistiku un ķīmiskos draudus, kā arī viņiem jāpieņem svarīgi lēmumi.
Līdz 2027. gadam Francijas armijas mērķis ir 30 dienu laikā izvērst vienu divīziju ar aptuveni 25 000 karavīru.