Sešus mēnešus pēc Dņepras šķērsošanas un placdarma sagrābšanas Krinki ciematā kreisajā krastā Ukrainas jūras kājnieki – galvenokārt 35. brigāde – ne tikai notur savas pozīcijas, bet arī lēnām virzās uz kaimiņu ciematu kazaku nometnēm.
Pēc Forbes datiem, okupētajā piekrastē cīņa notiek par katru māju un ielu. Bieži dominē tā puse, kurai ir vairāk dronu un gaisa kontrole pār noteiktām zonām. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Ukrainas bruņotie spēki Krinki un tās apkārtnē guva vislielākos panākumus uzreiz pēc ienaidnieka dronu operatoru likvidēšanas.
“Mūsu grupas dronu bumbvedēji ne tikai bombardē naktīs… bet arī, pat galvenokārt, nodrošina loģistikas atbalstu: munīcijas nomešanu, pārtiku un ūdeni, medicīnisko palīdzību, utt.,” raksta Ukrainas drona operators ar izsaukuma signālu ” Krīgsforšers”.
Pēc žurnālistu domām, tehnoloģijas ir galvenais faktors šajā karā. Pagājušā gada rudenī tieši Ukrainas elektroniskā karadarbība, kas aprīkota ar jaudīgām radio traucēšanas iespējām, sagatavoja kaujas lauku Krinki, dažas nedēļas pirms pirmie jūras kājnieki šķērsoja Dņepru. Aizsardzības spēki nosēdināja pietiekami daudz Krievijas bezpilota lidaparātu, lai jūras kājnieki varētu šķērsot upi un izveidot savu placdarmu.
Tajā pašā laikā pašu krievu “traucētāji” nedarbojas tik labi. Rezultātā Ukrainas bezpilota lidaparātiem ir lielāka brīvība ap Krinki.
Ukrainas izlūku bezpilota lidaparāti uzrauga visu diennakti, turot aci uz okupantiem uz dienvidiem no ciema – motorizēto divīziju, gaisa desanta divīziju, divām jūras kājnieku brigādēm un mehanizēto brigādi.
Naktīs ukraiņu ”Baba Jaga” bezpilota lidaparāti bombardē Krievijas pulcēšanās punktus un apsēj ceļus ar mīnām, savukārt dienas laikā ukraiņu bezpilota lidaparāti ir pirmie, kas reaģē, kad ienaidnieks mēģina šturmēt pozīcijas.
Kopš oktobra iebrucēji ir zaudējuši 222 tehnikas vienības, mēģinot atgūt Krinki. Frontē ir arvien vairāk 60 gadus veco tanku T-62, kurus Kremlis ir izņēmis no ilgtermiņa noliktavas, lai aizstātu daļu iznīcināto ieroču.
Ukrainas bruņotie spēki galvenokārt cīnās ar kājniekiem un šīs apdzīvotās vietas teritorijā zaudēja tikai 47 tehnikas vienības. Aizsardzības spēki biežāk izmanto savas haubices no Dņepras labā krasta.
Vienpusējais upuru skaits liecina par Krievijas spēku dezorganizāciju Ukrainas dienvidos, kā arī par Ukrainas jūras kājnieku ārkārtīgo drosmi Krinki.
Kā minēts, šim izlīgumam ir ārkārtīgi liela propagandas vērtība. Pagājušajā nedēļā Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu meloja, ka Krievijas karavīri ir sagrābuši placdarmu. Šī situācija ir viens no iemesliem, kāpēc Krinki savu karogu uzstādīšana tiek augstu vērtēta.
Tā 13. februārī bezbailīgs Ukrainas jūras kājnieks uzkāpa ūdenstornī Krinki rietumu daļā un piesēja pie margām Ukrainas karogu. Nedēļas laikā divi krievu karavīri, riskējot ar savu dzīvību, skrēja uz Krinki austrumiem, lai izliktu savu karogu.
Tomēr tajā pašā dienā OK “Jug” preses sekretāre Natālija Humeņuka sacīja, ka Ukrainas bruņotie spēki Krinki “turpina stiprināties un strādāt, lai paplašinātu placdarmu”. Nesen Krievijas militārais korespondents “Romanovs” paziņoja, ka Ukrainas jūras kājnieki pavirzījušies uz priekšu nelielu gabalu kazaku nometņu virzienā.
“Nav frontes līnijas ar stabilu aizsardzību,” viņš rakstīja.