Tas izbrīnīja daudzus novērotājus, tostarp daudzus krievus, kad ceturtdien ukraiņu sapieri, kas brauca ar bijušo padomju inženiertehnisko transportlīdzekli IMR-2, pārkāpa Krievijas aizsardzību gar Krievijas un Ukrainas robežu tieši uz dienvidiem no Krievijas ciema Novij Put. Par to raksta Forbes
Ciemats atrodas 32 kilometrus uz rietumiem no galvenā Ukrainas ievērojamākā iespieduma Krievijas Kurskas apgabalā. Pirms sešām nedēļām spēcīgi Ukrainas spēki – apmēram ducis bataljonu no aptuveni astoņām pieredzējušām brigādēm – iebruka Kurskā un ātri ieguva kontroli pār 400 kvadrātjūdzēm (ap 1000 km2) Krievijas zemes.
Ja pagājušajā nedēļā nebija skaidrs, kāpēc ukraiņi iebruka arī Novij Put apkaimē, tagad tas ir mazliet skaidrāks. Tanku atbalstīta un Ukrainas gaisa spēku kara lidmašīnu aizsegā, kas atbalsta ēkas nojaucošās slīdbumbas, Ukrainas taktiskā grupa, kas, šķiet, ir piekomandēta 95. Gaisa uzbrukuma brigādei, pagriežas pa labi, virzoties garām Novij Putai un cauri tuvākās Krievijas pilsētas Vesjoloe dienvidu kvartāliem. .
Proti, Ukrainas karaspēks vēršas pret Kurskas galveno objektu. Ja ukraiņi, kas uzbrūk ziemeļaustrumos no Novij Putas, var savienoties ar ukraiņiem galvenajā vietā, viņi potenciāli nogriezīs tūkstošiem krievu starp viņiem un robežu.
Taču, iespējams, ukraiņiem nav pietiekami labi aprīkotu spēku, lai pabeigtu manevru.
Ukrainas Horne Group, bezpilota lidaparātu operatoru komanda, kas atbalsta Novij Put uzbrukumu, deva mājienus par ielenkšanas mērķi, sākoties uzbrukumam garām Novij Put. “Mēs esam virzījušies uz jauniem apgabaliem, kilometriem, uz Krieviju,” grupa paziņoja piektdien . “Tūkstošos krievu obligātā dienesta karavīru grupai draud ielenkums.”
Ja ukraiņi patiešām cenšas ielenkt Krievijas spēkus, vietējā ģeogrāfija atvieglo pārvietošanos. Seimas upe veido dabisku robežu gar lielāko daļu potenciālās kabatas ziemeļu malas, ko kreisajā un labajā flangā ierobežo Ukrainas spēku virzība.
Ukrainas bumbas un raķetes ir iznīcinājušas visus pastāvīgos tiltus pār Seimu šajā apgabalā, tāpēc jebkuri krievi dienvidos no Seimas – un varētu būt veseli bataljoni – ir atkarīgi no pagaidu pontonu tiltiem vai šaura sauszemes tilta caur Koreņevo pilsētu.
Tieši šī iemesla dēļ ukraiņi nerimstoši bombardē pontonus, tiklīdz krievi tos uzstāda. Un šī paša iemesla dēļ Ukrainas spēki, kas piekomandēti no 225.uzbrukuma bataljona, ir soļojuši uz Koreņevo, nepārprotami plānojot pārraut sauszemes tiltu.
Krievijas pretuzbrukums Kurskā, kas sākās pagājušajā nedēļā, nav devis lielu progresu, un, ja kas, tas ir pasliktinājis Krievijas stāvokli potenciālajā kabatā uz dienvidiem no Koreņevas, nosūtot papildu karaspēku šajā kabatā.
Ģeogrāfija nav viss. Spēku līdzsvars Kurskā varētu ietekmēt ukraiņu izredzes gūt panākumus iespējamā ielenkuma noslēgšanā. Šķiet, ka Kijiva ir veltījusi aptuveni 10 000 karavīru iebrukumam Kurskā. Iespējams, ka Maskava uz apgabalu ir nosūtījusi 38 000 karavīru , taču daudzi no tiem ir slikti apmācīti jauniesauktie.
Krievija cīnās, lai radītu apmācītu dzīvo spēku. Ukraina cīnās, lai radītu jebkādu dzīvo spēku, un tai arī izmisīgi trūkst modernu bruņumašīnu. Tikai četrām no 14 jaunajām Ukrainas bruņoto spēku brigādēm ir pietiekami daudz modernu transportlīdzekļu, Volodimirs Zelenskis pastāstīja CNN.
Zelenskis sacīja, ka Ukrainas ambīcijas kaujas laukā ierobežo aprīkojuma trūkums. “Mums ir vēlme, bet instrumenti nav atnākuši.”