Krievijas diktators Vladimirs Putins 19.jūnijā pirmo reizi 24 gadu laikā apmeklēja Phenjanu un parakstīja vienošanos ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu. Līguma detaļas nav zināmas, taču Kims sacīja, ka abām valstīm ir “kvēla draudzība”. Eksperti uzskata, ka vienošanās novedīs pie ciešākām rūpnieciskajām un militārajām saitēm starp abām valstīm, kas varētu turpināt Krievijas vērienīgo karu pret Ukrainu, raksta Forbes .
Dienvidkorejas valdība nekavējoties reaģēja uz šādu vienošanos. Valsts padomnieks nacionālās drošības jautājumos Čans Hojins sacīja, ka, ja Phenjana piegādās Krievijai vairāk ieroču, tad Seula tos varēs nodrošināt Kijivai.
Pašlaik Dienvidkoreja vēl nav paziņojusi par ciešākām attiecībām ar Ukrainu, taču, ja tā paziņos, visticamāk, Ukrainas amatpersonas lūgs tāda paša veida ieročus, kādus Krievija jau saņem no Ziemeļkorejas. Zināms, ka pagājušā gada beigās Krievija no KTDR nopirka partiju ar jaudīgām zemūdenēm palaižamām ballistiskajām raķetēm KN-23 un izmantoja tās ar destruktīvu iedarbību.
“Ja Ziemeļkoreja var pārdot KN-23 Krievijai, tad Dienvidkoreja var pārdot Hyunmoo sērijas SLCM Ukrainai,” sacīja Džefrijs Lūiss, Austrumāzijas kodolieroču neizplatīšanas programmas direktors Midlberijas Starptautisko pētījumu institūtā Monterejā.
Pagaidām nav zināms, vai Ukraina kādreiz saņems Hyunmoo-2B. Taču ASV no armijas taktisko raķešu sistēmas uz Kijivu jau ir pārvedušas desmitiem raķešu, kuru lidojuma attālums ir līdz 300 km, taču tās uzstāj uz ierobežotu izmantošanu.
“Vašingtona ļauj Kijevai mērķēt ar ATGM uz mērķiem Krievijas okupētajā Ukrainā, bet ne uz mērķiem pašā Krievijā. Tas nozīmē, ka Krievijas frontes aviācijas bāzes, kurās atrodas desmitiem iznīcinātāju-bumbvedēju, kas bruņoti ar destruktīvajām planierbumbām, ir neaizsniedzamas,” teikts materiālā.
Tomēr Ukrainas militārpersonas var dot triecienu šīm bāzēm, izmantojot bezpilota lidaparātus, taču vieglajiem bezpilota lidaparātiem nav pietiekami daudz uguns, lai iznīcinātu Krievijas lidlaukos bāzētās lidmašīnas.
Tomēr ar dažu labi mērķētu prettanku sistēmu vai citu ballistisko raķešu palīdzību Voroņežas Malševo lidlaukā “Ukraina potenciāli varētu izsist visu iznīcinātāju-bumbvedēju floti”, atzīmēja Ukrainas analītiskā grupa Frontelligence Insight. Tomēr tas varētu notikt, “ja tiks saņemta atļauja rīkot šādu uzbrukumu”.
Pat bez atļaujas veikt triecienus Krievijas teritorijā Ukraina varētu izmantot Dienvidkorejas raķetes, lai gūtu labumu, jo okupētajās teritorijās atrodas daudz vērtīgu Krievijas objektu, kas varētu tikt iznīcināti, secina Forbes.