Šķiet, ka Ukrainas inženieri ir pārveidojuši citu sporta lidmašīnu par uzbrukuma dronu Par to raksta Forbes.
Krievi vienu no šiem izstrādājumiem demonstrēja vairāk nekā 1000 km attālumā no Ukrainas teritorijas. Forbes ziņo sīkāku informāciju par lidmašīnu, kas avarēja ar aviācijas bumbu uz tās balstiekārtas.
Pirms dažām dienām krievu propagandists Kirils Fjodorovs publicēja attēlu, kurā redzama sporta lidmašīna, kas pārveidota par dronu. Tā ietriecās zemē un apgūlās augšpēdus.
Vizuāli produkts ir līdzīgs Sky Ranger lidmašīnai Nynja (Ukrainā ražotājs ir kompānija Eros). Tās darbības rādiuss ir 643 km, un kreisēšanas ātrums ir aptuveni 160 km/h. Kravnesība ir vairāki simti kilogramu. Tas ir arī līdzīgs citai lidmašīnai – kompānijas Aeropark A-22, kas uzbruka Shahed bezpilota lidaparātu ražotnei Jelabugā.
Pēc fotogrāfiju izpētes autors pamanīja elektrooptisko kompleksu, būtībā videokameru. Iespējams, drons tiek vadīts manuāli caur satelītu lidojuma pēdējā posmā, kad nepieciešams dronu novirzīt uz konkrētu mērķi. Pirms tam viss lidojums var notikt, izmantojot GPS navigāciju.
Lidmašīnas uzkabē bija arī gaisa bumba FAB-100, kas varētu nozīmēt drona spēju to nomest un atgriezties savā bāzē, tādējādi padarot to atkārtoti lietojamu. Taču šo pašu teoriju var apšaubīt, jo maz ticams, ka dronam pietiktu degvielas, lai nolidotu 600 km vienā virzienā, bet pēc tam vēl 600 km otrā virzienā. Vismaz, ja iekšā netika uzstādīta papildu degvielas tvertne. Un, ja to uzstādītu, tas svērtu papildus simtiem kg, kas samazinātu spēju pārvadāt lietderīgo kravu.
Nynja drons var maksāt vairākus simtus tūkstošus dolāru, ja pievienojat sensorus, sakarus, autopilotu un sprāgstvielu. Tā ir daļa no tradicionālo spārnoto raķešu izmaksām, kas var maksāt pāris miljonus dolāru par vienību.
“Šķiet, ka Kijiva pērk katru Nynja planieri, ko vietējā rūpniecība var saražot, lai tos visus pārvērstu par sprādzienbīstamiem droniem,” secina Forbes.