Krievu karaspēks frontē sāk izmantot motociklus, taču šīs idejas neefektivitāte tika pierādīta jau pirms simts gadiem. Par to raksta Forbes .
Okupanti savas uzbrukuma grupas aprīko ar civilajām mašīnām, lai kompensētu aptuveni 15 tūkstošu bruņumašīnu zaudējumus. Tā kā kvadracikli un motocikli ir ļoti neaizsargāti pret artilēriju, raķetēm un bezpilota lidaparātiem, krievi “dabūja pa zobiem”. Tad viņi sāka stiprināt šo ieroču bruņas.
Okupantu problēma ir tā, ka motocikli nevar izturēt lielu daudzumu bruņu, nezaudējot mobilitāti.
“Šī ir mācība, ko armijas apguva jau pirms gadsimta, Pirmā pasaules kara laikā un tūlīt pēc tā. Šī ir mācība, ko Krievijas armija šodien neapšaubāmi gūs,” raksta Forbes.
Pirmie kadri ar Krievijas bruņu uzbrukuma motociklu parādījās internetā ne vēlāk kā aprīlī. Mēneša laikā bruņas kļuva lielākas un sarežģītākas – ar motocikliem piemetinātām kastēm un metāla būriem. Krievi tos izmanto, lai ātri pārvarētu attālumu līdz Ukrainas aizsardzības spēku priekšējām pozīcijām, pēc tam izsēžoties un cīnoties.
Teorētiski šādiem transportlīdzekļiem vajadzētu pārvietoties pietiekami ātri, lai izvairītos no lielākās daļas dronu, un tie būtu jāaizsargā ar bruņām no tiem, kas tos panāk. Tomēr tas darbojas ar tankiem, nevis ar vieglajiem ieročiem.
“Vairāk nekā viena armija to iemācījās 1910. un 20. gados — tas, iespējams, bija militāro motociklu zelta laikmets. Lai gan ātrie, manevrējamie motocikli bija lieliski piemēroti kurjeriem un izlūkiem, tie bija pārāk neaizsargāti pret karaspēku, kas varēja nonākt spēcīgas ienaidnieka apšaudē,” atzīmē žurnālisti.
Saskaņā ar Tanks Encyclopedia, zviedru uzņēmums Landsverk izstrādāja vairākus bruņu velosipēdu veidus, kurus pasūtīja Vācijas un Dānijas armijas. FP3 bruņumašīnas testi parādīja, ka transportlīdzekļa lielā masa apgrūtināja tā vadāmību, un tā caurejamība pa šķēršļotu teritoriju bija minimāla. Turklāt 30 zirgspēku dzinējs sasniedza maksimālo ātrumu tikai 50 kilometru stundā.
“Krievi ir izmisuši, zaudējot specializētās bruņumašīnas ātrāk, nekā spēj tās aizstāt. Tik daudz, ka viņi ir gatavi atdzīvināt ideju par bruņu motociklu, kas gāja bojā pirms simts gadiem,” piebilda žurnālists.