Krievijas rūpniecība mēnesī saražo aptuveni 30 kājnieku kaujas mašīnas. Savukārt zaudējumi no 14.februāra līdz 14.martam veidoja 200 kājnieku kaujas mašīnas, kas ir okupantu problēma. Tāpēc Krievijas bruņotajiem spēkiem ir jāeksperimentē ar tehnoloģijām. Par to ziņo Forbes .
Kremlis no noliktavām izved vecās kājnieku kaujas mašīnas. Viņi tos minimāli atjauno un sūta uz fronti – tas joprojām dod 50 transportlīdzekļus mēnesī. Taču pat milzīgās padomju rezerves mēdz izsīkt. Krievijas noliktavās, iespējams, ir tūkstošiem kājnieku kaujas mašīnu, bet ievērojami mazāk to vispār ir iespējams atjaunot. Kopš pilna mēroga kara sākuma Krievijas bruņotie spēki ir zaudējuši 3500 kājnieku kaujas mašīnas.
Tāpēc krievi sāka eksperimentēt. Ukrainas bezpilota lidaparātu operators ”Krigsforšer” stāsta, ka frontē ir sākušas parādīties paštaisītas kājnieku kaujas mašīnas. Īpaši novecojušie T-62 tiek pārveidoti par kājnieku kaujas transportlīdzekli, demontējot tornīti. Tas pats tiek darīts ar inženiertehnisko BTS-2. Brīvā vieta tiek izmantota ienaidnieka kājnieku pārvadāšanai.
Šis variants nav tas sliktākais, raksta Forbes, jo T-62, lai arī nav plānots kā kājnieku kaujas mašīna, tā atsevišķos apgabalos ir 100 mm tērauda bruņas. Ne velti viņi to pašu darīja ukraiņi, kad izveidoja BMPT-62. Trofeju T-62 tornis tika noņemts un tika izgatavots cits aprīkojums.
Sliktākās iespējas Krievijas bruņotajiem spēkiem ir pārveidotie MT-LB vilcēji vai ķīniešu Desertcross-1000 golfa auto bez jebkādas aizsardzības. Mašīnas faktiski tiek izmantotas priekšējā līnijā. Jebkura “saprātīga armija” deleģēs uzbrukuma operācijas kājnieku kaujas mašīnām. Bet Krievija izmanto golfa auto, un tajos esošās ekipāžas deg, tiek uzspridzinātas ar mīnām un var tikt likvidētas ar snaipera šauteni.
“Krievijai joprojām ir vairāk tanku, kaujas mašīnu, artilērijas un, pats galvenais, munīcijas nekā Ukrainai. Bet krieviem kļūst arvien grūtāk pilnībā aprīkot visus savus frontes pulkus un brigādes, jo viņu zaudējumi pārsniedz gan jaunu ražošanu, gan veco ieroču atgriešanos no ilgstošas glabāšanas,” secināja raksta autors.