Pēc dažādām aplēsēm zaudējot no 700 līdz 1390 moderniem tankiem pirmajos trīs kara mēnešos, Krievija sāka sūtīt uz Ukrainu novecojušus T-62. Pēc Forbes datiem, uz turieni tika nosūtītas vismaz 50 tanki, kas ir 60 gadus veci.
Vairāki T-62 tika manīti braucam pretī frontes līnijai pie Nikolajevas. Kā atzīmēja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, pusgadsimtu veco “muzeja eksponātu” nodošana ekspluatācijā liecina par moderna kaujas gatavības aprīkojuma trūkumu Krievijā.
Saskaņā ar Lielbritānijas izlūkdienestu ziņojumu, tanks tika izstrādāts pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās.T-62 gandrīz noteikti būs ļoti neaizsargāts pret prettanku ieročiem. Skeptiski noskaņoti eksperti, raksta Forbes, uzskatīja, ka Krievijas militāristi vecos tankus atstās okupētajās pilsētās kā pārvietojamus bunkurus. Taču Maskava vecos tankus pārvieto uz dienvidu fronti, kur Ukrainas bataljoni pēdējo nedēļu laikā šķērsojuši Ingulecas upi un nobāzējušies 65 kilometrus uz ziemeļiem no Hersonas.
Apkalpes metina uz T-62 torņiem būrim līdzīgas ierīces, kas, viņuprāt, pasargās transportlīdzekļus no augšpusē esošajiem prettanku vadāmo raķešu, piemēram, Ukrainas Stugna-P un amerikāņu Javelin, triecieniem. Nav pierādījumu, ka paštaisīts būris patiešām kaut kādā veidā pasargās automašīnu no mūsdienu prettanku sistēmām. Iespējams, tas uzstādīts vairāk psiholoģiskā efekta dēļ, atzīmē laikraksts: Ukrainas dienvidos vecie tanki ieradās bez dinamiskām aizsardzības sistēmām.
Tajā pašā laikā sarežģītas un jutīgas elektronikas trūkums tankos palīdzēja tien izturēt skarbos uzglabāšanas apstākļus un salīdzinoši ātri atgriezties ekspluatācijā. Pagaidām nekas neliecina par T-62 dalību kaujās Ukrainā. Tomēr, spriežot pēc to virziena, šie tanki dodas pret Ukrainas bataljoniem, kas virzās uz Hersonu ar modernākiem T-72 un T-64 tankiem.