Ukrainā nonākušo palīdzības paku saturs parasti sniedz ieskatu kara stāvoklī un palīdz prognozēt turpmākos militāro operāciju posmus. Saskaņā ar Forbes datiem, piemēram, Ukrainas pretuzbrukuma priekšvakarā palīdzības paketēs bija vairākas bruņumašīnas un citas sistēmas, kas nepieciešamas ofensīvai pret Krievijas karaspēku.
Vienlaikus jaunākā ASV palīdzības pakete Ukrainai ietver lielu daudzumu munīcijas, demolēšanas tehnikas un HESCO barjeras.
“Lai gan daudzi no šiem priekšmetiem bija gaidāmi, HESCO barjeru iekļaušana norāda uz iespējamu pāreju Ukrainas militārajos centienos uz lielāku aizsardzības fokusu.”
Forbes atgādina, ka HESCO barjeras ir nomontējami metināti sieta grozi, kas salokās lielos kubos. Kad šie kubi ir sadalīti, tos piepilda ar augsni un savieno kopā, veidojot sienu.
“HESCO siena var izturēt spēcīgu sprādzienu un apturēt lielāko daļu tiešās uguns šāviņu, piedāvājot lielāku aizsardzību nekā betona siena. Turklāt ar frontālo iekrāvēju aprīkota karavīru komanda var ātri aizpildīt šos grozus, dažu stundu laikā efektīvi izveidojot ļoti spēcīgu aizsardzības pozīciju,” teikts rakstā.
Ņemot vērā to, ka tos plaši izmantoja ASV militārpersonas, visticamāk, bija pieejami ievērojami krājumi, kurus varēja pārvest uz Ukrainu.
“HESCO barjeru piegāde Ukrainai norāda uz nepieciešamību ukraiņiem ātri ieņemt aizsardzības pozīciju, kas varētu pretoties jaunai Krievijas spēku uzsāktajai ofensīvai… Šīs barjeras dos Ukrainas spēkiem iespēju nostiprināt savas pozīcijas un izveidot ekspedīcijas spēku bāzes pie pašreizējām līnijām…. Šādas pozīcijas Krievijas karaspēkam būs grūti ieņemt,” raksta Forbes.
Turklāt tiek atzīmēts, ka šīs barjeras noderēs Ukrainas bruņotajiem spēkiem, turot placdarmu Hersonas apgabala kreisajā krastā, kur tie saskaras ar lielu Krievijas grupējumu.
“Demontētu HESCO barjeru paletes varētu viegli nogādāt uz Krinki, lai Ukrainas jūras kājnieki varētu nostiprināt savas pozīcijas, ļaujot viņiem cīnīties pret turpmākajiem uzbrukumu viļņiem,” teikts rakstā.
Turklāt HESCO barjeras ļaus Ukrainas spēkiem ātri izveidot aizsardzības pozīcijas Bahmutas un Avdijivkas tuvumā un ļaus ukraiņiem nostiprināt galveno infrastruktūru šajā apgabalā, ļaujot viņiem labāk pretoties Krievijas artilērijai.
“HESCO barjeru piegāde var arī norādīt uz ilgtermiņa plānu Ukrainas spēkiem ieņemt aizsardzības pozu. Šī aizsardzības stratēģija, kas prasa mazāk resursu, kļūst arvien svarīgāka, jo ārvalstu atbalsts potenciāli samazinās. Tomēr šīs pozīcijas maiņa, visticamāk, ir tikai īslaicīga, ļaujot ukraiņiem iegūt laiku, lai iegūtu aprīkojumu, ko jau ir apsolījušas citas valstis. “Turklāt tas dod Ukrainas karaspēkam izšķirošu laiku trenēties ar jauniegūto aprīkojumu, jo īpaši ar ASV apsolītajiem iznīcinātājiem,” piebilst Forbes.