Flirts ir metode, ar kuras palīdzību lielākā daļa cilvēku noskaidro, vai konkrētais pretējā dzimuma pārstāvis viņam vai viņai ir interesants vai nē. Sniedzam īsu pārskatu par to, kā pareizi praktizēt šo dažkārt sarežģīto, dažkārt aizraujošo, bet dažreiz arī ne tik aizraujošo flirta mākslu. Viss sākas ar tuvošanos.
Tuvošanās
Viens cilvēks tuvojas otram. Viņiem jātuvinās tīri fiziski, jo viens ir skaidrs – bez tuvošanās nebūs arī iespējas nodibināt kontaktu. Tev viņam jātuvojas!
Piemērs. Sieviete apsēžas līdzās vīrietim kafejnīcā vai vīrietis nostājas noskatītās sievietes tuvumā deju klubā. Tas ir pirmais solis. Kad šī tuvošanās ir notikusi, tu sāc vērot zīmes.
Zīmes
Cilvēks, kuram tu tuvojies, vienmēr tādā vai citādā veidā reaģēs uz otra cilvēka tuvošanos… ar zīmi. Tomēr šis signāls nebūs vienkāršs un nepārprotams kā vilciena svilpiens, tas tiks pausts ķermeņa valodā, kas tev ir jāiemācās saprast. Piemēram, viņš var vienkārši uzmest tev skatienu, pavirzīties, lai atbrīvotu tev vietu, viegli pamāt vai signalizēt ar zīmīgu acu skatienu.
Ja šķiet, ka cilvēks, kuram tu tuvojies, tevi it kā nemaz neredz, tas parasti liecina par intereses trūkumu. Tomēr tev nav jāzaudē drosme. Ja cilvēks, kuram tu tuvojies, neizrāda nekādu interesi, tas nozīmē, ka ir laiks mainīt stratēģiju un mēģināt vēlreiz. Bet pieņemsim, ka tuvošanās ir izdevusies. Tu esi ieguvusi pozitīvu apstiprinājumu. Ko tālāk? Laiks sākt sarunu.
Saruna
Saruna jāuzsāk neuzbāzīgi, par bezpersoniskām, nesvarīgām tēmām, piemēram, laika apstākļiem vai kādām apkārtējām norisēm. Galvenais ir uzsākt šo sarunu neuzbāzīgi.
Šajā vietā lieliski iederēsies klasiskā asprātīgā “frāze”, tomēr īpaša asprātība nav obligāts nosacījums. Šajā stadijā verbālā kontakta mērķis vēl nav savu dzīves uzskatu izklāstīšana vai psiholoģiskās saderības noskaidrošana. Tā ir tikai līdzeklis, lai veicinātu kontakta attīstību.
Piemēri. Sarunas uzsākšanai noder gan kāds vienkāršs lūgums – “vai jūs man, lūdzu, nepasniegtu marinētos gurķīšus?” gan kompliments – “jūs šovakar lieliski izskatāties”, gan jautājums – “vai redzējāt oficianti?”.
Ja neseko nekāda verbāla reakcija, ļoti maz ticams, ka sekos vēl kāds solis kontaktēšanās virzienā. Pieņemsim, ka viss notiek kā plānots. Pienācis laiks ķermeņa valodai.
Ķermeņa valoda
Laika gaitā divi cilvēki, kas uzsākuši sarunu, var sākt fiziski pievērsties viens otram, pamazām pagriežoties viens pret otru, līdz, ja viss notiek veiksmīgi, viņi pilnīgi pagriezušies ar sejām viens pret otru. Tas arī ir tavs mērķis.
Šī mērķa sasniegšana var prasīt no dažām minūtēm līdz pat vairākām stundām… vai pat nedēļām un mēnešiem. Tomēr bez šīs fiziskās pārorientēšanās vienam uz otru nekas daudz tālāk notikt nevar, tāpēc neceri uz cilvēkiem, kas mēdz tev uzgriezt muguru! Bet, ja nu viņi tā tomēr nedara…
Pieskārieni
Sieviete vai vīrietis (bet biežāk gan sieviete) pieskaras otram viegli, it kā nejauši.
Piemēri. It kā neviļus pieskaries viņa rokai, kopīgi sniedzoties pēc dzēriena glāzēm, vai arī sieviete var, smejoties par kādu kopīgu joku, noglāstīt jaunā paziņas plecu. Šie vieglie, tikko manāmie pieskārieni var turpināties kādu laiku, un, ja viss norisinās veiksmīgi, var pamazām pāraugt mērķtiecīgākos pieskārienos, kas raksturīgi cilvēkiem, kas jau kļuvuši par pāri. Ja esi sasnieguši šo robežu, tad flirts jau ir kļuvis par attiecīgu aizsākumu. Pie šīs robežas flirta mākslai ir jābeidzas. Bet tagad dodies pasaulē un pamēģini flirtēt.
Flirta māksla patiesībā ir māksla nodibināt pirmo kontaktu. Tev ir dota tikai viena iespēja radīt labu pirmo iespaidu. Ievērojot šajā rakstā izklāstītos padomus, tev vajadzētu spēt pamanīt interesantu cilvēku, tuvoties viņam un flirtējot noskaidrot, vai šeit slēpjas jaunu attiecību veidošanās iespējas.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!