Kā ziņo Reuters, Meta Platforms ļaus Facebook un Instagram lietotājiem dažās valstīs aicināt uz vardarbību pret krieviem un Krievijas karavīriem Ukrainas iebrukuma kontekstā, liecina iekšējie e-pasta ziņojumi par pagaidu izmaiņām naida runas politikā, kurus ceturtdien redzējis Reuters.
Sociālo mediju uzņēmums arī uz laiku atļauj publicēt dažus ierakstus, kuros tiek izteikti aicinājumi uz nāvi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vai Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko valstīs, tostarp Krievijā, Ukrainā un Polijā, liecina iekšējie e-pasta ziņojumi tā satura moderatoriem.
“Krievijas iebrukuma Ukrainā rezultātā mēs uz laiku esam pieļāvuši tādas politiskās izpausmes formas, kas parasti pārkāptu mūsu noteikumus, piemēram, vardarbīgas runas, piemēram, “nāve krievu iebrucējiem”. Mēs joprojām nepieļausim ticamus aicinājumus uz vardarbību pret Krievijas civiliedzīvotājiem,” teikts Meta pārstāvja paziņojumā.
Aicinājumi par līderu nāvi būs atļauti, ja vien tajos nav ietverti citi mērķi vai divi ticamības rādītāji, piemēram, atrašanās vieta vai metode, teikts vienā e-pastā, nesen mainot uzņēmuma noteikumus par vardarbību un kūdīšanu.
Pagaidu politikas izmaiņas attiecībā uz aicinājumiem uz vardarbību pret Krievijas karavīriem attiecas uz Armēniju, Azerbaidžānu, Igauniju, Gruziju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Krieviju, Slovākiju un Ukrainu, teikts vienā e-pastā.
Nesen moderatoriem nosūtītajā e-pastā Meta uzsvēra izmaiņas savā naida runas politikā, kas attiecas gan uz Krievijas karavīriem, gan uz krieviem iebrukuma kontekstā.
“Mēs izsniedzam politikas gara atvieglojumu, lai atļautu vardarbīgu runu, kas citādi tiktu noņemta saskaņā ar naida runas politiku, ja: (a) mērķauditorija ir krievu karavīri, IZŅEMOT karagūstekņus, vai (b) krieviem, kur ir skaidrs, ka konteksts ir Krievijas iebrukums Ukrainā (piemēram, saturā minēts iebrukums, pašaizsardzība utt.), ” teikts e-pastā.
“Mēs to darām, jo esam novērojuši, ka šajā konkrētajā kontekstā “krievu karavīri” tiek izmantoti kā Krievijas armijas pilnvarotie. Naida runas politika turpina aizliegt uzbrukumus krieviem,” teikts e-pastā.
Pagājušajā nedēļā Krievija paziņoja, ka aizliedz Facebook šajā valstī, reaģējot uz Krievijas mediju piekļuves ierobežojumiem šajā platformā. Maskava ir vērsusies pret tehnoloģiju uzņēmumiem, tostarp Twitter, kas paziņoja, ka tās darbība valstī ir ierobežota iebrukuma Ukrainā laikā, ko tā dēvē par “īpašo operāciju”.
Daudzas lielākās sociālo mediju platformas ir paziņojušas par jauniem satura ierobežojumiem saistībā ar konfliktu, tostarp par Krievijas valsts mediju RT un Sputnik bloķēšanu Eiropā, un kara laikā ir demonstrējušas atkāpes dažās savās politikās.
E-pasta ziņojumi arī parādīja, ka Meta ļaus slavēt labējo bataljonu Azov, kas parasti ir aizliegts, par izmaiņām, par kurām pirmo reizi ziņoja The Intercept.
Meta pārstāvis Džo Osborns iepriekš sacīja, ka uzņēmums “šobrīd pieļauj šauru izņēmumu, slavējot Azovas pulku, stingri ņemot vērā Ukrainas aizstāvēšanu vai viņu lomu Ukrainas Nacionālās gvardes sastāvā”.