Iespējamie elektroenerģijas padeves pārtraukumi Eiropā plosošās krīzes rezultātā var izraisīt mobilo sakaru traucējumus. Vairāku valstu, tostarp Francijas, Vācijas un Zviedrijas, varas iestādes ar nozares pārstāvjiem apspriež, kā nodrošināt telekomunikāciju infrastruktūras darbību. Uz steidzamu rīcību viņus mudina sabotāža pret Nord Stream gāzes vadiem, kas pierādīja visas infrastruktūras neaizsargātību. Par to raksta aģentūra Reuters
Daudzās valstīs ar neizmantoto jaudu var nepietikt, lai nodrošinātu nepārtrauktu šūnu torņu darbību, sarunā ar Reuters atzina četru telekomunikāciju uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji.
Eiropā ir gandrīz pusmiljons šādu torņu, un vairumam no tiem baterijas ir paredzētas 30 minūšu darbībai, raksta aģentūra. Bet, piemēram, Francijā elektroenerģijas sadalītāja Enedis izstrādātais plāns paredz ļaunāko elektroenerģijas padeves pārtraukumu līdz divām stundām, aģentūrai Reuters pastāstīja divi ar viņu pazīstami cilvēki.
Operatori nevarēs uzstādīt jaunas baterijas visos 62 000 torņu, sacīja Francijas Telekomunikāciju uzņēmumu federācijas prezidente Lisa Bellulo.
Valdība, mobilo sakaru operatori un Enedis pārrunāja situāciju. Lai gan elektroenerģijas operators, vienojoties ar varas iestādēm, neizslēgs tādas iekārtas kā slimnīcas, policijas iecirkņus, militāros objektus un valdības aģentūras, “nav viegli izolēt šūnu torni” no pārējā tīkla, saka pārstāvis. Francijas finanšu ministrijai.
Lēmums par mobilo sakaru infrastruktūras iekļaušanu prioritāro objektu sarakstā ir pašvaldību ziņā, sacīja Enedis.
Saskaņā ar Gas Infrastructure Europe datiem krātuves ES ir piepildījušās pirms grafika, un tagad tie ir 88,17% gāzes (pretstatā 91,5% Vācijā un 96,83% Francijā). Savienība vairākus mēnešus ir aktīvi gatavojusies gāzes piegādes pārtraukšanai, un, “pateicoties ievērojamajam LNG importam, kā arī samazinātam pieprasījumam no galvenokārt rūpnieciskajiem patērētājiem, Eiropu pilnībā kompensē Krievijas ierobežojumi un pat palielinātas rezerves līdz augstākam līmenim”. norāda Norberts Rūkers, Julius Baer ekonomikas pētījumu direktors.
Taču enerģijas trūkuma risks joprojām pastāv, jo īpaši nepietiekama pieprasījuma samazināšanās un aukstākas nekā parasti ziemas gadījumā, ceturtdien nozares konferencē sacīja Harijs Huangs, Vācijas valdības energooperatora Uniper nodaļas Uniper Global Commodities gāzes tirdzniecības vadītāj.
Mobilo sakaru operatori Vācijā un Zviedrijā ir aktualizējuši jautājumu par iespējamu elektroenerģijas trūkumu savās iekārtās, aģentūrai Reuters atklāja vairāki cilvēki, kas ir informēti par situāciju. Zviedrijas telekomunikāciju regulators PTS paziņoja, ka apspriež situāciju ar nozares un valdības pārstāvjiem.