Tieši pēc nacistu sakāves Staļingradā PSRS uzsāka sistēmisku pretuzbrukumu, un karš beidzās ar sabiedroto uzvaru. To intervijā medijiem atgādināja militārais analītiķis pulkvedis Petro Černiks.
Cīņa par Bahmutu var pāraugt Krievijas karaspēka sakāvē, kādu nacisti cieta pēc kaujas par Staļingradu. Tomēr ir grūti pateikt, vai Ukrainas bruņotie spēki sarīkos pretuzbrukumu Bahmutas virzienā.
Eksperts komentēja arī krievu terorista Igora Girkina (Strelkova) izteikumu, kurš kauju par Bahmutu salīdzināja ar Staļingradas kauju pretējā nozīmē. Viņš uzskata, ka Krievijas Federācijas vadība pārspēs nacistus, kuri 1942. gadā pieļāva vairākas kļūdas.
“Šādam salīdzinājumam ir tiesības uz dzīvi. Tas ir diezgan pareizi. Netālu no Staļingradas notika nacistu karaspēka stratēģiskā samalšana. Pēc sakāves Staļingradā galīgā iniciatīva pārgāja Padomju Savienības rokās, kas uzsāka sistēmisku pretuzbrukumu un rezultātā karš beidzās ar sabiedroto uzvaru,” atgādināja Čerņiks.
Tajā pašā laikā viņš vērsa uzmanību uz nopietnu niansi – mērogs nav gluži korekts, tas ir, Staļingradas un Bahmutas kaujas mērogs nav salīdzināms viens ar otru.
“Bet tik un tā Bahmuta pilda stratēģisku nozīmi, ievelkot tur kaujas gatavākās Krievijas vienības, pārvēršot cilvēku potenciālu gaļā un visu aprīkojumu metāllūžņos,” piebilda militārais analītiķis.
“Vai Bahmutas virzienā būs pretuzbrukums, ir grūti un nepiemēroti teikt , jo visām nopietnajām pretuzbrukuma operācijām ir nepieciešams pilnīgs un absolūts informatīvais klusums. Var būt nevis viena liela, bet vesela mazāku uzbrukumu kaskāde. Kur un kādos apstākļos tas attīstīsies – tas ir jāatstāj mūsu komandieru ziņā un nevis jāattīsta šīs tēmas detaļas,” sacīja pulkvedis