Veselīgs, sabalansēts uzturs dos jums daudz vairāk enerģijas, uzlabos fizisko un emocionālo labsajūtu, un tas ir laimīgākas un ilgākas dzīves atslēga.
Daudzi cilvēki var izlaist šo ēdienreizi laika trūkuma un saspringta dienas grafika dēļ, taču atvēlot tai laiku, var paildzināties dzīves ilgums un kvalitāte. To uzsver NLP (neirolingvistiskā programmēšana) meistare-praktiķe un uztura eksperte Nikkija Rosko.
Viņasprāt, veselīgs, sabalansēts uzturs dos daudz vairāk enerģijas, uzlabos fizisko un emocionālo pašsajūtu, un tā ir atslēga uz laimīgāku un ilgāku dzīvi.
Viens no eksperta ieteikumiem ir neizlaist brokastis.
Rosko uzsvēra, ka neatkarīgi no tā, cik aizņemta ir jūsu diena, ir svarīgi to sākt ar veselīgām un sātīgām brokastīm. Pirmā ēdienreize palīdz aktivizēt vielmaiņu un palīdz izvairīties no pārēšanās visas dienas garumā. Tajā pašā laikā nepavisam nav nepieciešams gatavot kaut ko sarežģītu.
Viņa piedāvāja vairākas veselīgas brokastu iespējas.
Tā vietā, lai pa ceļam uz darbu paķertu kādu grauzdiņu vai cepumu, mēģiniet iepriekšējā vakarā pagatavot ”slinko” auzu putru. Iemērciet auzu pārslas jogurtā vai pienā, pievienojiet sēklas un ogas, dabīgo jogurtu un medu.
Varat arī pagatavot ar olbaltumvielām bagātu čia sēklu pudiņu. Sajauciet čia sēklas ar kokosriekstu pienu, nedaudz vaniļas ekstrakta un ogām vai tropiskajiem augļiem.
Arī musli var būt arī lieliska iespēja brokastīs. Var pievienot dabīgo grieķu jogurtu ar medu un mellenēm, kas satur lielu daudzumu antioksidantu.
Rosko sniedza arī citus padomus .
Pārņemiet kontroli un ierobežojiet cukura patēriņu. Eksperte ieteica saldumus un šokolādi aizstāt ar augļiem, kas satur lielu daudzumu šķiedrvielu, un ogām. Saldo gāzēto dzērienu var aizstāt ar vienkāršu gāzēto ūdeni, pievienojot citrona sulu un svaigas ogas.
Sagatavojiet ēdienu iepriekš. Ja nedēļas laikā nav daudz laika gatavot ēdienu, nedēļas nogalē varat atvēlēt pāris stundas, lai sagatavotu dažas ēdiena porcijas nākamajai nedēļai. Piemēram, mājās gatavotas zupas, salāti, cepti dārzeņi, vārītas olas.
Izvairieties no kofeīna. Rosko atgādināja, ka kofeīns ir stimulants, kas var traucēt miegu, īpaši, ja to patērē lielos daudzumos vai vēlāk vakaros. Kā pirmo soli, lai samazinātu kofeīna uzņemšanu, eksperte ieteica aizstāt vienu no ikdienas kafijas tasēm ar bezkofeīna zāļu tēju un pēc tam katru dienu palielināt daudzumu, dzerot piparmētru, kumelīšu, kanēļa, ingvera un augļu tējas, līdz atteiksieties no kofeīna.
Ēd veselīgos taukus. Pārtika, kas bagāta ar veselīgiem taukiem – avokado, rieksti, sēklas un treknas zivis – var uzlabot sirds veselību un palīdzēt samazināt sliktā holesterīna līmeni un sirds slimību risku. Turklāt tiem piemīt pretiekaisuma īpašības, kas var pozitīvi ietekmēt jūsu veselību. Rieksti un sēklas ir lielisks veids, kā paaugstināt olbaltumvielu līmeni un nodrošināt ķermeni ar labvēlīgām pretnovecošanās barības vielām.
Palieliniet olbaltumvielu uzņemšanu. Olbaltumvielas sniedz sāta sajūtu un arī novērš tieksmi pēc “papildu” ēdiena. Olbaltumvielu ēšana palīdz uzturēt muskuļu masu.
Dodiet priekšroku pilngraudu produktiem. Tajos ietilpst pilngraudu kvieši, brūnie rīsi, auzas un kvinoja. Šie pārtikas produkti ir bagāti ar šķiedrvielām, vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem. Tie samazina jūsu risku saslimt ar hroniskām slimībām, kas var saīsināt jūsu dzīves ilgumu.