Pēc britu ekspertes Džūdijas Džeimsa domām, Vladimira Putina Uzvaras dienas runa bija vāja, salīdzinot ar notikuma vērienu
”Viņa rokas ir uz tribīnes bija kā ķepas. Bieža mirkšķināšana ir mājiens uz iekšējām emocijām, piemēram, dusmām”.
Šādi britu ķermeņa valodas eksperte Džūdija Džeimsa ceturtdien žurnālam Mirror analizēja Vladimira Putina runu Uzvaras dienas parādē Maskavā .
Putins savā runā cita starpā apsūdzēja Rietumu “hitlera krustnešus” Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanā. Turklāt Putins zvērēja, ka Krievija neļaus nevienam tai draudēt.
Pēc Džeimsas domām, Putins savā runā izrādīja dusmas, brīdinot Rietumus no draudiem Krievijai.
Piemēram, Putins teica, ka Krievijas stratēģiskie spēki vienmēr ir gatavi cīnīties.
”Viņa žestos varēja pamanīt atklātas, bet smalkas dusmas, kas šķita kā spīts, kad viņš teica: “Nevienam nav atļauts mums draudēt”, sacīja Džeimsa.
Džeimsa analizēja, ka Putins runas beigās uzkrāja vizuālo enerģiju un runas beigās paaugstināja balss skaļumu.
”Putins savāc vizuālo enerģiju, tuvojoties beigām, sakopojot savus vārdus un izmantojot daudz izteiktāku izrunu ar balsi, kas paceļas līdz kliedzienam, lai pabeigtu, taču viņa ķermeņa valoda nešķiet tik bieži atmiņā paliekoša kā tradicionālā kara laika līdera izskats”, Džeimss redzēja.
Džeimsa arī komentēja, ka Putina žesti ir vāji, salīdzinot ar to, ka viņš mēģināja stiprināt krievus pret Rietumiem. Džeimsa arī vērsa uzmanību uz to, ka Putins runas laikā maz veidoja acu kontaktu ar klausītājiem.
“Šeit ir maz oratorijas, tikai nolasījums no scenārija. Nav automātiskas norādes, kas ļautu viņam pacelt galvu, skenēt acis un iedvesmot auditoriju, tā vietā tās paliek lejup, lasot lielu daļu no lapas un, kad skatiens uz īsu brīdi paceļas, šķiet, ka tas nofiksējas vienā vietā. Ir dažas kultūras atšķirības oratorijas stilos, taču šāda mēroga notikumam Putins savu neverbālo sniegumu saglabā vāju”.