Pagājušajā gadā Eiropa piedzīvoja visu laiku karstāko vasaru. Meteorologi arvien vairāk pārliecināti, ka kataklizma šogad atkārtosies. Par to raksta BBC
Sausums un karstums Eiropai sola augļu un garšaugu neražu, augstas cenas veikalos, nekuģojamas upes un pārmērīgu mirstību. Tas viss radīs problēmas eiropiešiem, kuru labklājību jau otro gadu pēc kārtas grauj ne tikai un ne tik daudz sausums, cik Vladimirs Putins, kurš ievilka Krieviju enerģētikas karā pret Eiropas Savienību un reālā karā pret Ukrainu.
Saskaņā ar jaunākajiem Eiropas observatorijas EDO datiem brīdinājums par sausumu jau tiek attiecināts uz ceturto daļu 27 ES valstu teritorijas. Īpaši sarežģīta situācija ir dienvidos: lielākajā daļā Spānijas un daudzviet Portugālē un Itālijā.
Tāpat kā 2022. gadā, ūdens līmenis ir bīstami zems ne tikai ūdenskrātuvēs, bet arī Eiropas galvenajā ūdensceļā Reinas upē, kas pagājušajā vasarā izrādījās nekuģojama.
Ūdens ir par maz, jo, tāpat kā 2022. gadā, arī šī ziema izrādījās maz sniegota un sausa. Lietus gandrīz nebija ne toreiz, ne šoreiz. Sniegs Alpos snidzis zem vēsturiskajām normām, kas neizbēgami izraisīs sausumu, pirms mēneša brīdināja ES analītiķi.
Līdz vasarai palikusi viena iespēja kataklizmu nedaudz mīkstināt – maija mēnesis. Pagājušajā gadā tas izrādījās sausākais novērojumu vēsturē, tāpēc ir cerība, ka tas neatkārtosies. Tiesa, šim gadam ir savi rekordi: piemēram, Francijā 2023. gada februāris bija siltākais kopš 1959. gada.