Dziedātājs saka, ka viņš “saprot vēstījumu” par tēmu ”Do They Know It’s Christmas?” , bet kopš 2014. gada (attēlā) tas ir mainījies un viņam nepieņemams
Eds Šīrans ir teicis, ka labprātāk nepiedalītos gaidāmajā Band Aid labdarības singla Do They Know It’s Christmas? 40. gadadienas versijā, piekrītot kritikai, ka tas ir dehumanizējošs un kaitīgs afrikāņiem.
Šīrans ir viens no visu zvaigžņu dalībniekiem, kas pieaicināts no trim iepriekšējiem dziesmas ierakstiem 1984., 2004. un 2014. gadā – viņš piedalījās pēdējā versijā. Producents Trevors Horns ir apvienojis trīs priekšnesumu komplektus jaunā “Ultimate Mix”, kas tiks izdots 25. novembrī, un tajā iekļauti arī Džordžs Maikls, Robijs Viljamss, Šīnēda O’Konora un daudzi citi vēsturiskie projekta dalībnieki.
Rakstot Instagram, Šīrans sacīja: “Mans apstiprinājums netika lūgts šim jaunajam Band Aid 40 laidienam, un, ja man būtu bijusi izvēle, es ar cieņu atteiktos no sava vokāla izmantošanas. Pagājuši desmit gadi, un mana izpratne par vēstījumu, kas saistīts ar to, ir mainījusies.
Šīrans kopīgoja britu-ganiešu vokālista Fuse ODG ierakstu, sakot, ka tas “daiļrunīgi izskaidro” viņa jūtas par šo dziesmu.
Fuse ODG rakstīja par labdarības iniciatīvām, piemēram, Band Aid: “Lai gan tie var radīt līdzjūtību un ziedojumus, tie saglabā kaitīgus stereotipus, kas apslāpē Āfrikas ekonomisko izaugsmi, tūrismu un investīcijas, galu galā izmaksājot kontinentam triljonus un iznīcinot tā cieņu, lepnumu un identitāti. Parādot dehumanizējošus attēlus, šīs iniciatīvas veicina žēlumu, nevis partnerību, atturot no jēgpilnas iesaistīšanās”.
Fuse ODG sacīja, ka vēlas “atgūt vēstījumu … šodien diaspora virza lielāko līdzekļu plūsmu atpakaļ uz kontinentu, nevis Band Aid vai ārvalstu palīdzību, pierādot, ka Āfrikas risinājumi un progress ir tās pašas rokās”.
Kopš dibināšanas 1984. gadā Band Aid ir savākusi vairāk nekā 180 miljonus eiro, tostarp ar dziesmu, kas atradās topu pirmajā vietā katrā no tās trim izlaidumiem, un ASV un Apvienotās Karalistes labdarības koncertiem Live Aid. Sākotnēji tas bija paredzēts bada mazināšanai Etiopijā, un kopš tā laika tas ir paplašinājies līdz labdarības pasākumiem visā Āfrikā.
Taču dziesma ir kritizēta par paternālistisku un vispārinošu attieksmi pret afrikāņiem, un 2014. gadā tika mainīti tās vārdi, tostarp Bono klimatiskā līnija “Well tonight thank God it’s them, instead of you”, kas tika mainīta uz “Well tonight we’re reaching out and touching you”.
Fuse ODG tika uzaicināts piedalīties šajā versijā, taču viņš atteicās, toreiz laikrakstā Guardian rakstot: “Man, tāpat kā daudziem citiem, ir apriebusies visa Āfrikas koncepcija – resursiem bagāts kontinents ar neierobežotu potenciālu -, kas vienmēr tiek uzskatīts par Āfriku. slims, inficēts un nabadzības skarts.
Šīrans gatavojas izdot savu Ziemassvētku dziesmu Under the Tree, kas ņemta no skaņu celiņa jaunajai Netflix filmai That Christmas, kuras līdzautors ir Ričards Kērtiss un pielāgota no viņa bērnu grāmatām. Tajā galvenās lomas atveido Braiens Kokss kā Ziemassvētku vecītis, bet otrā plāna lomās ir Džodija Vitekere, Fiona Šo un Bils Naigijs.