Telegram dibinātājs Pāvels Durovs pirmo reizi komentējis aizturēšanu un sacīja, ka pēc ierašanās Parīzē viņu četras dienas pratināja policija.
Viņš nosauca Francijas varas iestāžu apgalvojumus par “pārsteidzošiem” un sacīja, ka Telegram atbilst likumiem un platformai ir pārstāvis ES, kas atbild uz pieprasījumiem. Parīzei ir arī daudzi veidi, kā personīgi sazināties ar Durovu, un viņš ne reizi vien ir apmeklējis Francijas konsulātu Apvienotajos Arābu Emirātos. “Pirms kāda laika, kad viņi man jautāja, es personīgi palīdzēju viņiem izveidot uzticības tālruni ar Telegram, lai cīnītos pret terorisma draudiem Francijā,” raksta Durovs.
Pēc viņa teiktā, ja valsts ir neapmierināta ar interneta pakalpojumu, tad iedibināta prakse ir vērsties tiesā pret to, nevis apsūdzēt ģenerāldirektoru trešo personu pastrādātos noziegumos.
“Dažreiz mēs nevaram vienoties ar valsts regulatoru par pareizo līdzsvaru starp privātumu un drošību. Šādos gadījumos mēs esam gatavi pamest šo valsti. Mēs to esam darījuši daudzas reizes, kad Krievija pieprasīja, lai mēs nodotu “šifrēšanas atslēgas”, lai nodrošinātu novērošanu, mēs atteicāmies — un Telegram tika aizliegts Krievijā. Kad Irāna pieprasīja, lai mēs bloķētu miermīlīgo protestētāju kanālus, mēs atteicāmies – un Telegram tika aizliegta Irānā,” piemērus minēja Durovs.
Viņš piebilda, ka Telegram ir gatava pamest tirgus, kas nav savienojami ar tās principiem. “Mēs to nedarām naudas dēļ,” apliecina Durovs.
Francijas politiskā elite, tostarp prezidents Emanuels Makrons, aktīvi izmanto Telegram platformu, ziņoja Politico.