Jaunums atbilst Safe Pet Cosmetics protokolam, kas izstrādāts, lai nodrošinātu tādu kosmētikas līdzekļu drošuma pakāpi dzīvniekiem, kas ir salīdzināmi ar cilvēkiem nepieciešamajām ekspertīzēm, ziņo Dolce & Gabbana.
Modes nams Dolce & Gabbana ir laidis klajā jaunas bezalkohola smaržas suņiem ar nosaukumu Fefé par godu Domeniko Dolčes pūdelim, taču ne visi veterinārārsti un mājdzīvnieku īpašnieki piekrīt, ka tās ir drošas vai piemērotas.
Smaržas maksā 99 eiro par 100 mililitriem, un tās ir sertificētas kā piemērotas lietošanai dzīvniekiem. Tas atbilst Safe Pet Cosmetics protokolam, kas izstrādāts, lai nodrošinātu tādu kosmētikas līdzekļu drošuma pakāpi dzīvniekiem, kas ir salīdzināmi ar cilvēkiem nepieciešamo, ziņo Dolce & Gabbana.
“Izmantojot Bureau Veritas Italia piešķirto šī protokola atbilstības atzīšanu, iesaistītie uzņēmumi demonstrē savu iejūtību, radot produktus, kas nodrošina dzīvnieka drošību un cieņu saskaņā ar noteiktajiem standartiem,” teikts uzņēmuma paziņojumā, kas izdots saistībā ar smaržu pasākuma uzsākšanu.
Bureau Veritas Italia ir valsts uzņēmums, kas sniedz pārbaudes, laboratorijas verifikācijas un sertifikācijas pakalpojumus.
Visi aptaujātie suņu īpašnieki piekrīt, ka aromāts ir “maigs un viņu mājdzīvniekim to labi pieņem”, un arī veterinārārsti šo produktu apstiprina, kā teikts uzņēmuma tīmekļa vietnē, kas veltīta “Fefé”. Tajā citētas veterinārārstu un klientu atsauksmes.
Taču ne visi veterinārārsti ir vienisprātis par smaržu lietošanu suņiem, jo tās var traucēt dzīvnieka ožu un aizsegt nepatīkamās smakas, kas varētu būt slimību simptoms.
“Suņi atpazīst sevi pēc smaržas, viņi atpazīst cilvēku pēc smaržas,” sacīja Federiko Kokija, veterinārārsts no Romas, kuram ir Teramo universitātes doktora grāds.
“Kad suns ierodas, viņš tevi ierauga, luncina asti, bet vispirms sajūt tevi un tad atpazīst, jo tu esi noglabāts vienā no viņa “smaržu atvilktnēm”. Tāpēc šo smaržu pasauli nevajadzētu mainīt,” piebilda Kokija.
Kokija teica, ka sapratne par noteiktu dermatoloģisku slimību var būt problemātiska, ja tiek aizsegtas suņu dabiskās smakas. “Piemēram, tauku dermatīta gadījumā smarža kaut kādā veidā pabeidz manu diagnozi.”
“Elpas smarža, ausu sēra smarža tiek maskēta ar smaržām. Tātad tā varētu būt problēma pat mums, veterinārārstiem, ”sacīja Kokija.
Starp ,dzīvnieku smaržu entuziastiskajiem lietotājiem ir arī kopšanas speciālisti, kuri rūpējas par suņu apmatojumu un estētiku.
Aliofs Rilova Tano, suņu kopētājs Morgana Carpentieri salonā La Boutique delle Birbe Romā, sacīja, ka kopumā ir par smaržu izmantošanu mājdzīvniekiem.
“Mūsu suņi dzīvo pie mums, tāpēc mazs suns mājās uz dīvāna mums blakus ar smaržām vienmēr ir patīkams,” viņš teica.
Kopšanas klienti bieži jūtas līdzīgi, tik ļoti, ka kliente Mariarita Rikjardi teica, ka atbalsta “visu, kas ir saistīts ar dabisku aromātu … un kas var arī palīdzēt uzlabot spalvu kvalitāti”.
Tomēr ir arī mājdzīvnieku īpašnieki, kuri nekad nelietotu smaržas saviem dzīvniekiem.
“Īpaši zīmola smaržas, šķiet, ir ļoti pārspīlēts humanizācijas process,” medijiem sacīja Frančeska Kastelli, suņu īpašniece, kas pastaigājas pa Romas Villa Borghese.