Viens ciklons dodas prom, šodien vējš iegriezīsies no rietumu puses un pēcsvētku pirmo darba dienu jau sagaidīsim ar teju bezvēju visā Latvijas teritorijā. Diemžēl, šī atkal ir tā reize, kad varam to raksturot ar poētisko ”klusums pirms vētras”
Jau sestdienas pēcpusdienā Atlantijas okeānā, tieši vidū starp Kanādu un Lielbritāniju, divu anticiklonu ielenkumā izveidojās niecīgs ciklons, kurš šorīt jau pavisam nedaudz pieaudzis un izvietosies netālu no Īrijas. Dienas gaitā tas pārtaps par to mežoni, kurš jau vakarpusē, Īrijas jūrā (starp Īriju un Angliju) izveidos ciklona centru, kurš ar vēja brāzmām līdz 30 m/s dosies plašākos ūdeņos Eiropas virzienā.
Vispirms otrdien ciklons paplosīsies Vācijā, kur tam pievienosies no Ziemeļjūras nākoša nokrišņu fronte ar spēcīgu lietu un sniegu, bet jau dienas izskaņā nostāsies Baltijas jūrā starp Dāniju un Poliju.
Un tieši šajā brīdī sāksies pats interesantākais jeb neparastākais. Ja šajās dienās aizvadītajā vētrā vējš pūta no DR puses un no tās puses notika arī viļņošanās jūrā, tad gaidāmajā vētrā vējš 20. novembra ievadā Latvijas rietumu pusi sasniegs no austrumu puses, bet viļņu virziens jūrā būs no DR un rīta pusē, valdot nebūtiskām vēja brāzmām (nedaudz virs 12 m/s) sasniegs 4,5 metru augstumu.
Turpmāko jau redzat vēju kartē attēlā, kad pēcpusdienā ciklona centrs būs nostājies virs Gotlandes. Tam apkārt savērpsies tik mežonīgs dienvidu puses vējš, ka tā brāzmas jūrā pie Latvijas un Lietuvas robežas sasniegs virsrakstā minētos 34 m/s. Attēlā neredzamais ir viļņu augstums. To virziens joprojām būs no R-DR puses, bet augstums var sasniegt pat 6 metrus.
Un, kā to redzat vēju kartē, brāzmu spēks sauszemē jau būs mazāks jeb, kā to Panorāmā minēja Toms Bricis, brāzmas sasniegs 26 m/s. Protams, vētras potenciāli skartās teritorijas vēl tiks precizētas, tomēr pavisam skaidrs ir tas, ka jūra noteikti nāks krastā līdz pat kāpām.
Šobrīd vēl neskaidra ir vētras tālākā virzība, jo ciklona centram virzoties Igaunijas virzienā, 21.novembrī vēja spēku ar 20 m/s pārsniedzošām brāzmām varētu izjust arī līča ziemeļu pusē, kurā procesi varētu ieilgt arī 22.novembrī, kad jūrā tie jau būs pierimuši.
Visās pieminētajās dienās to visu pavadīs arī lietus un sniegs, tomēr tie paši par sevi kļūs par kādu stihiju tikai ietekmējot ceļu satiksmi ar iespējamu apledojumu. Bet tā jau būs gana ikdienišķa problēma, jo ziema, kā par to un komunālajiem dienestiem pieņemts ironizēt, ”vienmēr atnāk negaidīti”.