Dienvidāfrikā no bakām miris otrs cilvēks, mazāk nekā 24 stundas pēc tam, kad valstī tika ziņots par pirmo vīrusa izraisīto nāvi, paziņoja valsts veselības ministrs.
Abi vīrieši, 37 un 38 gadus veci, tika pārbaudīti, un tika pierādīts, ka viņi ir miruši vīrusa rezultātā, sacīja ministrs Džo Fāla.
Fāls sacīja, ka šogad valstī ir reģistrēti seši gadījumi – divi Gautengā un četri Kvazulu-Natalā. Tie visi tika klasificēti kā smagi un saslimušajiem bija nepieciešama hospitalizācija.
Visi diagnosticētie vīrieši bija vecumā no 30 līdz 39 gadiem, kuri nebija bijuši citās valstīs, kurās būtu bijis uzliesmojums, kas liecina, ka slimība tika pārnēsta lokāli.
Mpox, agrāk saukta par pērtiķu bakām, ir vīrusu infekcija, ko pārnēsā ciešā kontaktā.
Sākotnējie simptomi ir drudzis, galvassāpes, pietūkums, muguras sāpes, muskuļu sāpes, kas var izvērsties izsitumos.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2022. gadā izsludināja ārkārtas situāciju sabiedrības veselības jomā saistībā ar bakšu uzliesmojumu. Lai gan tas tika izbeigts pagājušajā gadā, dažās valstīs joprojām tiek ziņots par zemu gadījumu skaitu.
“Viena nāve ir pārāk daudz, jo īpaši no novēršamas un pārvaldāmas slimības,” trešdien sacīja Fāls, mudinot tos, kuriem ir aizdomas par simptomiem, meklēt medicīnisko palīdzību un palīdzēt izsekot kontaktus.
Fāls sacīja, ka sešiem diagnosticētajiem pacientiem jau bija imūndeficīts, un viņi ar šo slimību ir saslimuši kopš maija sākuma.
Viņš norādīja, ka kopš 2022. gada par vīrusu ziņots vairāk nekā 100 valstīs.
Diviem no inficētajiem ir atļauts doties mājās, bet divi joprojām atrodas slimnīcā.
Ikviens, kurš nonācis saskarē ar nāves gadījumu, tiks uzraudzīts 21 dienu.
Pirmais cilvēka saslimšanas gadījums tika ziņots Kongo Demokrātiskajā Republikā 1970. gadā, un saskaņā ar PVO datiem slimība tur joprojām ir endēmiska