Dermatologi uzsver, ka cilvēkiem vajadzētu mazgāties vismaz divas reizes nedēļā, lai izvairītos no ādas problēmām.
Britu televīzijas žurnālists Džonatans Ross sacīja, ka viņš un viņa sieva vannojas retāk nekā reizi nedēļā, jo uzskata to par laika izšķiešanu. Rosa izteikumi izraisīja diskusijas sociālajos tīklos par to, cik bieži cilvēkiem vajadzētu mazgāties.
Kā norāda dermatologi, daudz kas ir atkarīgs no ikdienas paradumiem, piemēram, cik bieži cilvēks dodas uz sporta zāli. Zelta standarts varētu būt vismaz dažas reizes nedēļā, bet tas tiešām ir atkarīgs no ādas un tā, kā cilvēks jūtas.
Lai gan liela daļa iedzīvotāju atzīst, ka dušā mazgājas vismaz reizi dienā, pēc dermatologu teiktā, pilnīgi pietiek ar mazgāšanos vienu reizi dienā, taču apkures sezonā ikdienas mazgāšanās var veicināt ādas izžūšanu, tāpēc pēc mazgāšanas āda pareizi jāsamitrina ar krēmu.
Ja sausa āda kļūst smagāka, dermatologi iesaka izvairīties no sūkļa izmantošanas mazgājoties ar ziepēm un izmantot ādas tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur ziepes. Ziepes un ziepēm līdzīgi produkti ir sārmaini. Ja mēs izjaucam ādas skābju-bāzes līdzsvaru (jeb pH līdzsvaru), āda kļūst uzņēmīgāka pret dažādiem kairinātājiem.
Kā norāda dermatologi, pareiza mazgāšanās var arī palīdzēt cīnīties ar problēmām, kas saistītas ar dažādiem ādas stāvokļiem. Piemēram, bērnu ar atopisko dermatītu var mazgāt siltā ūdenī 10-15 minūtes. Jāizvairās no smaržīgām burbuļvannām, pēc peldes āda jānoskalo ar dušu un jālieto līdzekļi pret atopisko dermatītu.
Dermatologi uzsver, ka pārāk reta mazgāšanās var radīt arī ādas problēmas, tāpēc, lai no tām izvairītos, jāmazgājas vismaz divas reizes nedēļā.