Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par koku enerģiju, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Lai ieteiktu konkrētu koku sugu, būtu jāzina kas vairāk par augsnes īpatnībām, reljefu un kopējo ainavu konkrētajā vietā, par to, kādi koki un krūmi tur jau aug un kādas būs plānotā koku vai krūmu stādījuma funkcijas. Tā kā kokus stāda ilgam laikam, ir arī ļoti svarīgi izvērtēt paša stādītāja un viņa ģimenes locekļu attieksmi pret katru konkrētu koku sugu.
Nav sliktu koku, katram ir sava neatkārtojama enerģija tāpat kā cilvēkiem. Vienam patīk priede, citam bērzs. Literatūrā ir ļoti daudz informācijas par katra koka specifiskajām enerģijām un piemērotību dažādu horoskopa zīmju cilvēkiem. Ja ņemtu vērā pilnīgi visu pieejamo informāciju, būtu ļoti grūti izvēlēties.
Latvijas klimata apstākļiem, arīdzan latviešu mentalitātei atbilstoši koki māju aleju stādījumiem ir parastā liepa (zemes miers, labestība, gādība, dziedniecība), ozols (simbolizē spēku, cildenumu, gudrību, aizsardzību), kļava (maigums, miers, mīlestība, harmonija), bērzs (prāta skaidrība, poēzija, maigums), vītols (romantika, mīlestība, draudzība, saikne ar Visumu, kosmosa enerģijām), osis (kārtība, koncentrētība). Ļoti labi ir visu sugu pīlādži.
No skujkokiem ļoti gaiša, ar labu enerģiju apveltīta ir priede, taču gar ceļu šos kokus parasti nestāda, jo skuju ēnā pavasaros lēni nokūst sniegs un ledus, ceļš ilgi turas dubļains. Egli uzskata par drūmu koku, kas piesūkusies ar cilvēku dzīves rūgtumu un ir jauka tikai ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu.
Krūmi ir augumā sīkāki un ar daudz īsāku mūžu nekā koki, tāpēc arī ar krietni vājākām enerģijām. Gar celiņu varētu stādīt ceriņus, jasmīnus, maza auguma kļavas, ovālo katalpu.