Turpinot dārziem veltīto aprakstu sēriju, šoreiz aizsākums tēmai par aktuālajiem darbiem dārzā aprīlī, bet noslēgumā atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Aprīlī jāsāk cīņa ar kailgliemežiem. Pagaidām tie ir mazi, bet drīz kļūs lieli, resni un savairosies. Dārzā jāizliek nedaudz augļu un jāizkaisa pie tiem antigliemežu granulas. Var arī nolikt mitru dēli un savākt zem tā paslēpušos kaitēkļus.
Dārza augsne gareniski un šķērsām jāapstrādā ar kultivatoru, līdz tā izskatās pēc rīvmaizes. Ja to dara pārāk intensīvi, izdīgs daudz nezāļu. Agrā pavasarī ieteicams vairākkārt pievienot nedaudz komposta.
Mauriņu ieteicams attīrīt no sūnām. Vispirms iedur dziļi dakšas, nodrošinot augsnē gaisa un ūdens plūsmu. Tad zemi cītīgi apstrādā ar sūnu grābekli. Bedrītes aizpilda ar rupjām smiltīm vai aramkārtas augsni un apsēj kailos laukumus. Pareizs mēslojums stimulē zāles augšanu un sakņu sistēmas attīstību, panākot, ka zāle sūnas nomāc.
Vecās sēklas nepieciešams izmēģināt, lai noskaidrotu to dīgtspēju. Desmit sēklas ietin mitrā salvetē, ievieto polietilēna maisiņā un noliek siltā vietā. Ja pēc laiciņa uzdīgst mazāk par septiņām sēklām, labāk neriskēt. Burkānus var sēt aprīlī vai nogaidīt līdz jūlijam, lai izvairītos no tārpiem. Ja izmantos insektu tīklu, kāpuru nebūs. Turpinājums sekos!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1247″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]