Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu šoreiz par to, kā apkarot sūnas zālienā, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ja sūnas parādās epizodiski, tās apstrādā ar kompleksajiem pretsūnu līdzekļiem, kuru sastāvā parasti ir dzelzs sulfāts (NPK 14-0-7 + 17,4S un 9Fe). Deva 2,5 – 3 kg uz 100 m2 . Sūnas necieš pH līmeņa maiņu – nedz strauju augsnes skābuma kāpumu, nedz samazināšanos. Dzelzs sulfāts augsni ātri paskābina, sūnas nodzeltē, iet bojā. Tad tās ar grābekli aizvāc un zālienu uzirdina. Līdzekļi bagātīgi satur ne vien dzelzi (šis elements padara zāli tumšāk zaļu), bet arī slāpekli, tā stimulējot zāles augšanu. Diemžēl, ja preparātu izmanto katru pavasari, augsne kļūst arvien skābāka, un sūnas aug intensīvāk.
Ja sūnas pastāvīgi atjaunojas, jānovērš to izplatības cēloņi: pavasarī pirms minerālmēslu sējas jāveic aerācija, jānodrošina pietiekams apgaismojums, apgriežot kokus, jākaļķo zāliens. Lai iznīcinātu sūnu, jāiestrādā 19 % vai 18 % dzelzs mēslojums. Pēc mēslojuma iestrādes zāliens jālaista, aptuveni pēc divām nedēļām sūna izkalst.
Ja augsne neitrāla vai ar noslieci uz skābumu, visnoderīgākais ir pavasarim paredzētais kompleksais mēslojums. Pavasarī visvairāk nepieciešams slāpeklis, vajadzīgs arī kālijs, bet ne tik daudz kā rudenī, kad augiem jāsagatavojas pārziemošanai. Specializētajos zāliena mēslojumos parasti izmanto lēni šķīstošu ilgstošas iedarbības slāpekli.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1433″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]