Turpinot dārziem veltīto aprakstu sēriju šoreiz aizsākam tēmu par siltumnīcām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Cilvēks, kuram ir laiks un galdnieka prasmes, visu var darināt pats, bet arvien vairāk dārznieku izvēlas jau gatavus namiņus. Tie ir glīti un uzslejami vienā vai divās dienās.
Iegādājoties siltumnīcu, svarīgi saglabāt pirkuma čeku, jo augu mājām ir divu gadu garantija. Ja šajā periodā atklāsies ražotāja vainas dēļ radies brāķis, pārdevējam būs pienākums to novērst.
Siltumnīcu izvēle katru gadu kļūst arvien lielāka un cenas sarūk, jo pārdevēju vidū ir sīva konkurence. Visgrūtāk sabalansēt pieņemamu cenu un kvalitāti. Speciālisti par labāko segumu siltumnīcām uzskata šūnu polikarbonātu, taču cenas dēļ populāras joprojām ir plēves būdiņas. Stiklu izvēlas retais.
Gatavās standarta siltumnīcas ir glītas un ātri, viegli samontējamas – tāpat kā bērnu konstruktori, sola tirgotāji. Internetā pat atrodamas pamācošas filmiņas par to montāžu.
Jo lielāka un dārgāka siltumnīca, jo prātīgāk tomēr nepaļauties uz savām montāžnieka spējām, bet tirdzniecības vietā sarunāt zinošu meistaru. Viņu darbs nav lēts, taču daudzās firmās tad nav jāmaksā par piegādi. Galvenais , ja garantijas laikā atklāsies kādas nepilnības, nevarēs novelt vainu uz saimnieka kļūdu montējot. Un nevajag ļauties dažu aptaujāto firmu mulsinošajam apgalvojumam, ka meistarus meklējot tikai vientuļas sievietes. Uzticamam tirgotājam šādai iespējai jābūt! Turpinājums sekos!