Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par ūdensaugiem un to prasībām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Bez ūdensaugiem, galvenajiem ūdens ekosistēmas producentiem nevarētu izdzīvot ūdens dzīvnieki. Fotosintēzes rezultātā, tie veido ne tikai organiskās vielas, bet izdala apkārtējā vidē skābekli, kurš aerē ūdeni un tiek izmantots, lai zivis un citi ūdenstilpnes iemītnieki varētu elpot, kuri absorbējot izšķīdušās minerālvielas, veicina ūdenstilpņu pašattīrīšanos. Ūdensaugi dod patvērumu un barību daudziem ūdens kukaiņiem un citiem sīkiem dzīvniekiem, kuri savukārt kalpo, kā barība zivīm.
Daudzas no ūdenszālēm labāk aug stāvošā vai lēni plūstošā ūdenī, savukārt dažas, piemēram, no Podostemon dzimtas, ir sastopamas tikai ūdenstilpnēs ar ātru straumi. Pēc ūdens ķīmiska sastāva vajadzībām, tiek izdalītas četras ūdensaugu grupas:
Ūdensaugu veidi, kas aug mīkstos, neitrālos vai viegli skābos ūdeņos. Parasti tās ir vietas, kur ir maz kaļķakmens; Ūdensaugi, kas aug saldūdenī, kas ir bagāts ar kalcija karbonātu; Ūdensaugi, kas aug atsāļotos un sārmainos (bagātīgi ar sulfātiem) jūras ūdeņos; Turpinājums sekos!