Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā noslēgums tēmai par bārdainiem īrisiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Īrisiem, viennozīmīgi, piemērotas būs saulainas vietas ar irdenu un ūdens caurlaidīgu augsni. Stādot īrisus, jāievēro, lai vieta būtu paaugstināta vai nedaudz ieslīpa, jo augam nepatīk ilgstošs mitrums, kas var veidoties pavasarī pēc sniega kušanas vai vasarā pēc stiprām lietusgāzēm. Noteikti nedrīkst aizrauties ar īrisu laistīšanu, to nepieciešams darīt vien jaunajiem stādiem apsakņošanās periodā.
Augsnes izvēlē jāņem vērā, lai tā būtu ar neitrālu ai viegli sārmainu reakciju. Tā kā īrisi izlieto augsnē esošo kalciju, tad pirms stādīšanas ieteicams kaļķot un lietot mēslojumu, kas nepaskābina vidi, taču arī mēslojuma lietošanu nevajadzētu pārdozēt. Pēc īrisu ziedēšanas noteikti nedrīkst izmantot minerālmēslus ar lieli slāpekļa saturu, jo tad radīsies problēmas ar pārziemošanu un to ziedēšanu nākamajā gadā.
Kas attiecas uz īrisu pārstādīšanu, to ieteicams darīt vien tad, kad cers ir sakuplojis un vidus kļūst tukšs. Pateicīgākais laiks īrisu pārstādīšanai ir jūlijs, kad stādi ir jau nobrieduši un spēj līdz salam kārtīgi iesakņoties. Taču augstos īrisus var droši pārstādīt arī to ziedēšanas laikā, taču stādīšana jāveic sekli, lai sakneņa virspuse būtu redzama.
Ja īrisu augšanas laikā pamanīta bakteriālā puve, tad bojātās vietas nekavējoties jānogriež līdz veseliem audiem. Lai īrisu krāšņums nezaudētu savu pilnību, vasaras otrajā pusē īrisus ieteicams nomiglot ar kādu fungicīdu pret lapu plankumainību.