Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā vēl nedaudz par cīņu ar gliemežiem dārzā, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ja esat nolēmuši gliemežus nolasīt, ieteicams dārzā izlikt dēlīšus vai mizu gabalus, zem kuriem tie meklē patvērumu no karstuma. Dēlīšus var aplaistīt ar alu vai kefīru, jo to smarža pievilina. Gliemeži ļoti garšo ežiem. Ja pēc saules rieta jūsu dārzā ierodas ezis un ik pa brīdim kaut ko kraukšķina – skaidrs, mielojas ar gliemežiem!
Sausā un smilšainā dārzā gliemežiem dzīvot nepatiks. Tiem tīk noēnotas vietas un augi ar lielām lapām, piemēram, hostas, bergēnijas vai citi, kas veido lielu zaļo masu. Gliemežus pilnībā iznīcināt nav iespējams, tāpēc biologi runā tikai par to ierobežošanu.
Sāls un minerālmēsli? Dārzā nolasītos gliemežus liek spainī ar koncentrētu minerālmēslu šķīdumu. Der jebkuri minerālmēsli, jo tie visi ir kodīgi. Vēlāk šķidrumu ar beigtajiem gliemežiem ierok zem ābelēm. Augļu koki būs pateicīgi par šādu mēslojumu. Tādā veidā iznīcina tikai mazos, tumšos gliemežus. Vīngliemežus salasa un palaiž mežā.
Atcerieties! Augus apgrauž tikai mazie, tumšie gliemeži, kā arī kailgliemeži. Parka vīngliemeži (tie ir krietni lielāka auguma un ar gaišu mājiņu) dārzam nekaitē, jo barojas ar satrūdējušām augu daļām un zaļos augus neēd. Izmantojot ķīmiskos līdzekļus, mēs iznīcināsim visus gliemežus, arī skaistos un nekaitīgos vīngliemežus!