Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz nedaudz par cietpiepēm uz augļu kokiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Piepes dzīvo koksnē un pārtiek no tās, izraisot trupi. Mizas lobīšanās un sūnas augšana saistīta ar to, ka zari nokalst un kļūst par mājvietu citām sugām. Piepes noņemšana no stumbra, tāpat kādi citi pasākumi vairs nelīdzēs – bojātais koks ar laiku vienalga aizies bojā. Sēne mīt koksnes iekšpusē, un nav tādas metodes, ar kuras palīdzību varētu izārstēt piepes pārņemtus kokus.
Inficēšanās notiek caur stumbra un zaru ievainojumiem, tur nokļūstot piepes sporām. Tās savukārt veidojas auglķermeņos. Lai novērstu inficēšanos ar piepēm, ir svarīgi vienmēr sekot vispārējam augļkoku veselības stāvoklim, nepieļaut brūču veidošanos (nepieciešams arī balsināt stumbrus un lielāko skeletzaru pamatnes), jo sēņu sporas lido pa gaisu lielā attālumā un var inficēt kokus arī tad, ja dārzā piepes vēl neaug.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1574″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]