Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz nedaudz par maija beigās un jūnijā dārzos darāmo, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Šis ir pirmo ražu un regulāras kārtības uzturēšanas laiks. Ap sparīgi augošiem kartupeļiem jāapber augsne, lai bumbuļi neatrastos virs zemes gaismā. Ja vēlas jaunos kartupeļus iegūt arī vēlāk, tos vēl var iestādīt.
Jūnijā nereti ir ļoti karsts un mitrs, un šādi apstākļi ļoti patīk miltrasai ogulāju krūmos. To var novērst, izmantojot organiskus materiālus, tomēr vislabāk izvēlēties pret slimībām izturīgas ogulāju šķirnes, piemēram, ‘Invicita’ ērkšķogas vai ‘Ben Adler’ upenes.
Miltrasas risku zemenēm samazina, pasargājot tās no pārmērīga ūdens daudzuma. Visi bojātie aizmetņi jānokniebj. Lai ogas būtu tīras, starp zemeņu vagām izkaisa salmus vai mizu mulču, kas nepatīk gliemjiem.
Savas rūpes prasa arī dārzeņu dobes. Stādot jaunos kāpostus, ieteicams izmantot nogrieztos dzīvžoga zariņus. Šajos zariņos dzīvo īsspārņi, kas neļaus kāpostu mušai sadēt oliņas kāpostu sakņu vainagā. Zariņi noder arī burkāniem. Tomēr, lai neiemestos tārpi, zirņi un burkāni jāapsedz ar insektu tīklu. Jūnijā dēsta saldo kukurūzu, pupiņas un kabačus, turpina sēt redīsus, lapu salātus un zirņus. Piemērotā vietā aizvējā un piesaulē pārstāda tomātus. Turpinājums sekos!