Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu šoreiz tēma par ceriņu veco ziedkopu izgriešanu, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ceriņu ziedēšanas intensitāte atkarīga no tā, kurā laikā noziedējušās ziedkopas izgrieztas. Ja to izdara laikus, nākamajā pavasarī krūmi atkal zied kupli. Ja izveidojušās sēklu pogaļas, šis darbs jau ir nokavēts un tam vairs nav nozīmes!
Ziedkopas jāizgriež, tiklīdz beigusies ziedēšana un tās ir nobrūnējušas. Neļaujot izveidoties sēklām, var veicināt dzinumu augšanu un jaunu ziedpumpuru ieriešanos. Ja sēklas jau ir izveidojušās, ziedpumpuri vairs neieriešas, jo barības vielas augs izmantojis sēklu veidošanai. Ziedkopas izgriež ar dārza šķērēm, cenšoties netraumēt jauno sānu dzinumu lapas. Vecos ziedus nedrīkst izlauzt, lai netraucētu krūma augšanu.
Vairākām ceriņu sugām un šķirnēm, piemēram, ‘Daudzpusīgais Zemzaris’, ‘Dobeles Sapņotājs’, ‘Peerless Pink’, raksturīgs ziedēšanas periodiskums. Jo vecāks krūms, jo šī tendence ir izteiktāka un, jo bagātāka ziedēšana, jo mazāk ziedpumpuru ieriešas nākamajam gadam.
Par ceriņu novecošanos liecina tas, ka jaunie gada pieaugumi kļūst īsāki, ziedkopas mazākas un ziedi sīkāki. Lai samazinātu ziedēšanas periodiskumu, jau ceriņu ziedēšanas laikā der izgriezt līdz trešdaļai ziedkopu. Tas veicina spēcīgāku palikušo dzinumu attīstību un jaunu veģetatīvo dzinumu veidošanos, uz kuriem ieriešas ziedpumpuri nākamajam gadam. Ziedkopas griež līdz viengadīgai vai divgadīgai koksnei, neatstājot celmiņu.