Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā noslēdzam tēmu par augulāju uzpotēšanu, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Arī izvēlēto šķirņu potzarus sagriež jau rudenī (pēc lapu nobiršanas), tos izvēlas no viengadīgajiem sakņu kakliņa dzinumiem aptuveni zīmuļa resnumā un bez sānzariem. Līdz potēšanai potzarus glabā vēsā telpā mitrās smiltīs. Potēšanai izmanto tradicionālās metodes – vienkāršo kopulēšanu vai kopulēšanu ar piegriešanu.
Pavasarī ogulājus potē tūlīt pēc sniega nokušanas (aprīlī), to nedrīkst darīt lietainā laikā. Potzariem potēšanas brīdī jābūt miera stāvoklī, nevis saplaukušiem. Parasti līdz rudenim stāds izveido labi attīstītu vainagu. Stumbru piesien pie izturīga balsta. Spēcīgi augošas šķirnes (piemēram, upenes ‘Titania’) kociņiem vajadzīgi divi balsti. Turpmāk šiem vainagkociņiem katru gadu rūpīgi izgriež dzinumus, kas veidojas pie stumbra pamatnes un zem potējuma vietas.
Reizēm kokaudzētavās augststumbra ogulājus potē arī uz gariem zelta jāņogu zariem bez saknēm un pēc tam apsakņo jau uzpotētos zarus. Mājas apstākļos, kur nav iespējams nodrošināt tik vienmērīgu siltumu, mitrumu un apgaismojumu, šāda pavairošana gan var neizdoties. Uz augststumbra potcelmiem var potēt tikai pietiekami ziemcietīgu šķirņu ogulājus, jo miniatūrkociņi vairāk cieš ziemas salā un pēc tam tos grūtāk atjaunot.