Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā noslēdzam tēmu par katram temperamenta tipam atbilstošāko dārzu, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Sangviniķi labprāt dalās ar citiem, rīko talkas un viesības, ģimenes un dārza svētkus. Apkārtējā vide viņu vadībā kļūst civilizēta, ērta un gaumīga, bet bez pedantisma un pārmērībām. Galvenais ir komforts un apkārtējo cilvēku novērtējums, mājīgums un jauks noskaņojums, ko dārzā panāk ar gaismu, ziediem un rūpīgu kopšanu.
Sangviniķa dārza galvenie principi.Gaiša, nenoēnota teritorija, pārskatāma no dzīvojamās mājas un atvērta cilvēku skatieniem, bez pāraugušiem kokiem un aizaugušiem nostūriem.
Ziedi – gan daudzgadīgās, gan viengadīgās puķes, vasaras puķu podi ap ēkām, ziedoši krūmi un koki, fonā var būt pļavu puķes.
Labiekārtoti celiņi, iebraucamās vietas, drošs, bet caurskatāms žogs, apgaismojums vakaros un ziemā, lapenes un dārza mēbeles. Augļu un ogu dārzs bērniem un viesiem, arī ziemas krājumiem. Garšaugu dobe piknikam un veselībai. Būs arī dārzeņu dobes, ja kādam ir laiks un interese par to audzēšanu.
Koptas, nelielas kokaugu formas un dzīvžogi – rūpīgi apgriezti vai tādi, kas paši veido kārtīgu zaru vainagu un neaug pārāk augsti. Kārtīgs, biezs, zaļojošs, regulāri pļauts un kopts zāliens.