Darbavietā lielākā daļa cilvēku pavada pusi dienas, apmēram 40 stundas nedēļā. To var saukt par otrajām mājām. Mājās mēs vēlamies justies droši un mierīgi, kas lielā mērā ir atkarīgs no cilvēkiem, ar ko dzīvojam kopā – ģimenes vai draugiem. Tieši tāpat darbavietā komfortablu sajūtu nodrošina kolēģi. Kā jūs jūtaties savā darbavietā?
Daudziem jau sen aiz muguras palikusi pirmā darba diena, kad jūties svarīgs un nozīmīgs, priekšā nopietni uzdevumi, pārbaudes laiks un iejušanās jaunā kolektīvā. Jaunā darbavietā ļoti svarīgi priekšniecībai visus darbiniekus iepazīstināt ar jauno komandas locekli. Pretējā gadījumā, jauniņais var justies “kā no laivas izmests”.
Vai atceraties, kāda bija sajūta, ieejot jaunajā klasē 1. septembrī, kad uz tevi lūkojas 30 svešu acu? Apmēram tieši tāda sajūta ir jaunajam darbiniekam. Viss tālākais lielā mērā ir atkarīgs no pārējiem kolēģiem, cik lielu atsaucību un laipnību parādīs pret jauno darbinieku – vai uzmundrinoši uzsmaidīs, vai iepazīstinās ar pārējiem, izrādīs darba telpas un tml. Varbūt kāds teiks, ka darbs nav nekāds bērnudārzs, kur jāizrāda interese un laipnība pret jaunpienācēju, taču, lai arī cik svarīga persona būtu jauniņais, arī viņš/a ir tikai cilvēks. Ir pierādīts, ka darbavietā, kur kolēģi darbojas kā komanda un ir draudzīgās attiecībās viens ar otru, darbi sokas daudz veiksmīgāk. Jo, raizējoties par attiecībām kolektīvā, vērpjot dažādas intrigas vienam pret otru, darbs tiek atstāts it kā otrajā plānā. Turklāt sliktās attiecības traucē darba procesu, no kā var ciest viss uzņēmums.
Cilvēks ar nepatiku iet uz darbu, ja zina, ka viņu sagaidīs dusmīgas sejas un saspringta gaisotne. Interesanti, ka kolēģi visbiežāk sadraudzējas, kopā smēķējot. Smēķētavā norisinās interesantākās sarunas, kas netiek apspriestas darba telpās. Varbūt netaisni pret nesmēķētājiem, bet viņi it kā nespēj uzreiz tik veiksmīgi iekļauties kolektīvā (ir, protams, izņēmumi). Protams, tas ir muļķīgi, taču tā nu tas reiz ir izveidojies. Ejot uz darbu, centieties visas sliktās domas un emocijas atstāt kaut kur ārpusē. Centieties daudz smaidīt, jo smaids uzmundrina un it kā uzlādē ar pozitīvu enerģiju.
Esiet laipni un draudzīgi – tas sagādās prieku un radīs labu gaisotni gan jums, gan kolēģiem. Morāle šim stāstam ir viena – padomājiet par savu attieksmi pret kolēģiem! Varbūt viņu starpā ir kāds, pret kuru jūs izturaties netaisnīgi? Vai jūsu tonis nekad nav aizskarošs un provocējošs? Neradiet par sevi sliktu priekšstatu, jo jūs taču nemaz to nevēlaties!!! Izturieties pret apkārtējiem ar cieņu un sapratni, turklāt varbūt kādreiz jums būs vajadzīga tieši tā cilvēka palīdzība, jo, kā mēdz teikt, – viss jau dzīvē reiz nāk atpakaļ.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!