Kā jau visa veida gaļa, arī cūkgaļa nemēdz būt vienāda, tāpēc mazāk kvalitatīva gaļa pēc cepšanas krāsnī reizēm liek vilties. Tas attiecas ne vien uz cepešiem vai karbonādēm, bet arī uz mazāk ierastajiem cūku stilbiņiem vai kājiņām. Visu minēto vienmēr varam sacept ilgākā procesā arī folijā vai maisiņā, tomēr stilbiņus un kājiņas vislabāk būs cept pēc iepriekšējas novārīšanas. Tad tie ne vien būs gatavi ar garantiju, bet arī iegūs kārdinoši brūnganu garoziņu. Noteikti pamēģiniet šo recepti ar vairāk, nekā divām cūku kājiņām!
Izmantosim 2 cūku kājiņas, 1 lauru lapu, 6 piparu zirnīšus, 1 sīpolu, 1-2 ķiploka daiviņas, sāli, piparus, 1 tējkaroti sinepju, 2 karotes krējuma un 1 karoti sojas mērces.
Cūku kājiņas vispirms kārtīgi nomazgājam, ar nazi rūpīgi nokasām visu nevērtīgo un arī nobrucinām ādu, pēc tam vairākas stundas izmērcējam aukstā ūdenī un ik pa laikam ūdeni nomainām. Pēc tam liekam katliņā, pielejam aukstu ūdeni, liekam uz uguns, pēc vārīšanās sākuma novārām aptuveni 5 minūtes, ūdeni nolejam, vēlreiz ar nazi kārtīgi noberžam ādu, liekam atkal katliņā, pielejam tīru ūdeni un novārām aptuveni 1 stundu uz mazas uguns. Pēc tam pievienojam sīpolu, lauru lapu, piparu zirnīšus, sāli un novārām vēl stundu – pusotru jeb, kamēr gaļa viegli atdalās no kauliem.
Kamēr kājiņas vārās, no krējuma, sinepēm, izspiestiem ķiplokiem un sojas mērces pagatavojam marinādi. Novārītās kājiņas pārliekam cepamformā, pārkaisām ar sāli, pipariem, apziežam ar pagatavoto marinādi, formā ielejam nedaudz buljona, liekam līdz 180 grādiem uzkarsētā krāsnī, cepam aptuveni 40 minūtes un procesa gaitā, ik pēc 10 minūtēm, apziežam ar marinādi un apslakām ar formā esošo sulu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!