Pannā gatavots šašliks vienmēr nes sevī kādu ar tradicionālā, uz oglēm cepta, šašlika vēsti. To saglabāsim, rūpīgi piestrādāsim pie gaļas marinēšanas, nesteidzināsim gaļas cepšanu un rezultātā pat bez oglēm un dūmiem izcepsim patiešām gardu gaļu uz iesmiņiem. Protams, gaļu varat samarinēt arī sev ierastākā veidā, jo šoreiz galvenais būs cepšanas process.
Izmantosim 1 kg liesāku cūkgaļu, 1 glāzi sauso sarkanvīnu, 2 karotes galda etiķi (9%), sāli, piparus, pusi tējkarotes ingvera, 1 tējkaroti oregano, 2-3 karotes augu eļļu, 3 vidēja lieluma sīpolus un, ja vēlaties, 200 gramus savā sulā konservētus tomātus.
Pannā ietilps 4 iesmiņi, tāpēc gaļu sagriežam 16 gabaliņos un nekas, ja visi nesanāks kubiņos, jo garākus un šaurākus gabaliņus varam salocīt uz pusēm. Sagatavoto liekam piemērota lieluma bļodiņā, katliņā vai citā traukā, pārkaisām ar sāli, dažām šķipsniņām pipariem, pielejam vīnu un, ja vīns nav izteikti skābenas garšas, pielejam arī 1-2 karotes galda etiķi. Kārtīgi apmaisām, pārsedzam trauku ar vāku un ļaujam vismaz 30 minūtes pamarinēties. Protams, jo ilgāk, jo labāk.
Samarinēto gaļu cieši saspraužam uz koka iesmiņiem, liekam pannā uzkarsētās 2-3 karotēs augu eļļas un apcepam pa aptuveni 3 minūtēm no abām pusēm un pārliekam iesmiņus uz šķīvja.
Tajā pašā pannā beram sīkāk sagrieztus sīpolus, uz vidējas uguns apmaisot apcepam apmēram 5 minūtes jeb, kamēr sīpoli kļūst caurspīdīgi un neļaujam tiem kļūt zeltainiem vai, vēl sliktāk, nobrūnināties.
Pēc tam pielejam sīpoliem marinēšanā izmantoto šķidrumu, pievienojam vēl nedaudz sāls un piparus, pievienojam ingveru, oregano, apmaisām un, virs sīpoliem novietojam iesmiņus ar apcepto gaļu. Pannu viegli pakratām, pārsedzam ar vāku, uz minimālas uguns cepam aptuveni 40 minūtes jeb, kamēr gaļa pilnībā gatava.
Cepšanas laikā vismaz 2-3 reizes iesmiņu pagrozām un pannu viegli sakratām. Ja vēlaties, aptuveni 15 minūtes pirms cepšanas noslēguma, pievienojam pannā sasmalcinātus savā sulā konservētus tomātus. Šoreiz to nedarījām, bet izceptajam šašlikam varat piešķirt papildus skābumiņu arī pēc cepšanas, apslakot ar citrona sulu vai, kā ierastāk, pasniegt galdā ar kādu saldskābas garšas kečupu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!