Šī recepte atvasināta no Austrumu valstīs populārā ēdiena Kibbeh jeb, kā to bieži dēvē mūspusē, kibbe. Iespējams, jūsu saimniecībā ir pat virtuves tehnika, kuru komplektācijā ir arī speciāli šim ēdienam veidoti uzgaļi. Kā parasti, ja ēdiens patiešām ir tā vērts, centīsimies tā recepti aprakstīt iespējami vienkāršākā veidā.
Izmantosim 500 gramus cūkgaļas, 200 gramus prosas putraimus vai oriģinālajā receptē izmantotā bulgura, 300 gramus šampinjonus vai austersēnes, 250 gramus siera, 1 buntiņu zaļos lociņus, sāli, piparus vai citu piemērotu garšvielu maisījumu un augu eļļu fritēšanai.
Ja neizmantojam jau samaltu gaļu, to samaļam paši, pievienojam iepriekš noskalotu, ilgstoši izmērcētu vai viegli novārītu un nosusinātu prosu vai bulguru, sāli, piparus, visu kārtīgi samaisām un masu vēlreiz izlaižam caur gaļas mašīnu.
Pildījumam pannā uzkarsētā augu eļļā apcepam sasmalcinātas sēnes, kamēr notvaiko liekais šķidrums, piemaisām sāli, piparus un ļaujam atdzist. Pēc tam arī šo masu izlaižam caur gaļas mašīnu, pievienojam sasmalcinātus lociņus un kārtīgi samaisām.
No gaļas masas veidojam plānus un blīvus, kvadrātveida plācenīšus. No siera gabala nogriežam piemērota izmēra šķēles vai izmantojam veikalā pirktas, jau sagrieztas, uz katras novietojam pa mazumiņam sēņu masas un satinam ruletītē. Pēc tehnoloģijas, mūsu rīcībā tagad ir jābūt gaļas un siera caurulītēm, pēdējās jāievieto pirmajās un jāpaslēpj gaļas masā, lai izveidotos iegarenas formas kotlete.
Kad esam sagatavojuši visas pildītās kotletes un cepsim tās vēlāk, liekam kotletes lēzenā traukā, pārsedzam ar plēvi un pagaidām liekam ledusskapja saldētavā. Ja cepsim tūlīt, piemērota izmēra katliņā uzkarsējam lielāku daudzumu augu eļļas vai izmantojam friteri un cepam līdz brūnai garoziņai. Pēc tam nosusinām uz papīra salvetes un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!