Telavivas Universitātē Izraēlā ir atvērts pagātnē ietekmīgā Krievijas politiķa un reformatora Anatolija Čubaisa izveidotais ”Krievijas izpētes centrs (The Center for Russian Studies). Tajā mācīs Krievijas vēsturi pēc 1991.gada, teikts universitātes paziņojumā presei. Turklāt centrs nodarbosies ar Krievijas nākotnes prognozēšanu, pamatojoties uz nesenās pagātnes notikumiem.
Projekta dalībnieku vidū ir publicists Aleksandrs Baunovs, sociologs un bijušais Maskavas Sociālo un ekonomisko zinātņu augstskola dekāns Viktors Vahštains, ”Kommersant” žurnālists Dmitrijs Butrins, literatūrkritiķis Aleksandrs Arhangeļskis. Tiek ziņots, ka Čubaiss bija centra sponsoru grupas organizators.
Kā bijušajam ”Eho Moskvi” galvenajam redaktoram Aleksejam Venediktovam stāstījis pats Čubaiss, projekta mērķis ir “mēģināt no jauna izprast” valsts neseno vēsturi, “lai neatkārtotu pieļautās kļūdas”. “Krievija jau otro reizi pēdējo 35 gadu laikā maina savas attīstības vektoru uz pretējo. Tagad ir ļoti svarīgi pacelties pāri emocijām, personīgajiem likteņiem un politiskajām vēlmēm un mēģināt no jauna izprast mūsu neseno vēsturi. <…> Tas ir vienīgais veids, kā apgūt mācību, kas būs patiesi pieprasītas nākotnē,” viņš teica.
Krievijas politikas veterāns, kurš deviņdesmitajos gados strādāja par finanšu ministru un premjerministra vietnieku, un pēc Rusnano pamešanas, Čubais, kurš tika iecelts Krievijas prezidenta īpašā pārstāvja ilgtspējīgas attīstības jautājumos amatā, atstāja visus amatus Krievijā. pēc kara sākuma Ukrainā un atkāpās no visu valsts uzņēmumu vadības. Viņš arī pameta labdarības un politiskos projektus, piemēram, viņš pārstāja būt Krievijas pirmā prezidenta Jeļcina fonda līdzīpašnieks.
Pašlaik Čubaiss un viņa sieva Avdotja Smirnova dzīvo Izraēlā. Viņš savu aiziešanu publiski nekomentēja. Jūlija vidū Čubaiss publicēja rakstu žurnālā ”Voprosi Ekonomiki”, parakstoties kā “neatkarīgs pētnieks no Glāzgovas”.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins apgalvoja, ka Čubaiss varēja pamest valsti Rusnano sarežģītās finansiālās situācijas un bažām par kriminālvajāšanu dēļ. Valsts korporācijas, kas no valsts saņēma vairāk nekā 400 miljardus rubļu un nonāca uz bankrota sliekšņa ar uzkrātiem gandrīz 100 miljardu zaudējumiem, bijušo augstāko vadītāju prāvas turpinās līdz pat šai dienai.