BioNTech noslēgusi divus atsevišķus izlīguma līgumus ar ASV Nacionālajiem veselības institūtiem un Pensilvānijas Universitātes aģentūru UPenn par autoratlīdzības samaksu saistībā ar tās Covid-19 vakcīnu, teikts uzņēmuma iesniegumos.
Vācijas uzņēmums, kas sadarbojas ar ASV zāļu ražotāju Pfizer piektdien, 27.decembrī, paziņoja, ka par savu Covid-19 vakcīnu samaksās 791,5 miljonus USD ASV aģentūrai, lai tā atrisinātu noklusējuma paziņojumu
Atsevišķi uzņēmums maksās 467 miljonus ASV dolāru Pensilvānijas universitātei Penm), kas ir piekritusi noraidīt pret vakcīnas ražotāju ierosināto prasību, apsūdzot to par nepietiekamu honorāru samaksu.
BioNTech teica, ka partneris Pfizer tam atmaksās līdz pat 170 miljoniem dolāru no Penn maksājamās autoratlīdzības un 364,5 miljonus dolāru no autoratlīdzības, kas samaksāta Nacionālajiem veselības institūtiem (NIH) par vakcīnu pārdošanu 2020.–2023. gados.
ASV valdība ir parādā honorāru maksājumus saskaņā ar licences noteikumiem, ko BioNTech ir pieņēmusi par noteiktiem patentiem, kas pieder NIH, tostarp citām struktūrām.
Pensilvānijas Universitātes prāvā tika teikts, ka BioNTech ir parādā skolai lielāku daļu no tās visā pasaulē pārdotajām vakcīnām par “pamata” Messenger RNS (mRNS) izgudrojumu izmantošanu, ko izstrādājuši Universitātes profesori un Nobela prēmijas laureāti Katalīna Kariko un Drū Veismans.
Uzņēmums arī grozīja savus licences līgumus gan ar NIH, gan ar Pensilvānijas Universitāti, piekrītot maksāt zemu viencipara procentuālo daļu no vakcīnu neto pārdošanas abām organizācijām.
Abos izlīgumos ir ietverta sistēma licencei izmantot NIH un Pensilvānijas Universitātes patentus kombinētos produktos.
Vienošanās nevienā gadījumā nenozīmē atbildības atzīšanu, norādīja uzņēmums.