Baidena administrācija pēdējos mēnešos ir strādājusi ar Kongresu pie tiesību aktiem, kas oficiāli noteiktu Krieviju par “agresorvalsti”, CNN stāsta vairāki avoti, kas ir pazīstami ar apspriedēm, un likumdevēji gaida, vai Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apstiprinās šo priekšlikumu, kad viņš trešdienas vakarā personīgi uzrunās Kongresu.
Ja viņš to izdarīs, Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi šonedēļ var iesniegt tiesību aktu kā atsevišķu likumprojektu, CNN sacīja avoti, kas ir pazīstami ar apspriedēm. Taču nav skaidrs, kā abas palātas varētu to panākt, pirms tās dotos pārtraukumā, kas iezīmētu 117. kongresa beigas. Republikāņi pārņem Pārstāvju palātu, kad Kongress atgriežas janvārī.
Marķējums “agresorvalsts” ir mazāk kaitīgs nekā “valsts terorisma sponsors”, ko daudzi likumdevēji, tostarp Pelosi, mudināja Baidena administrāciju uzspiest Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā.
Taču Baltais nams jau ilgu laiku ir pretojies Krievijas norādīšanai par “valsti terorisma sponsoru”, atsaucoties uz negatīvajām sekām, ko šāds apzīmējums varētu atstāt uz notiekošo diplomātiju starp ASV un Krieviju par tādiem jautājumiem kā ieslodzīto apmaiņa, ar Apvienoto Nāciju Organizācijas starpniecību noslēgto darījumu par graudu izvešanu, pārrobežu palīdzību Sīrijai un citi humānās palīdzības pasākumiem.
“Mēs šobrīd strādājam ar Kongresu pie tiesību aktiem, kas palīdzētu mums pārvarēt dažas problēmas, kas saistītas ar apzīmējuma “valsts terorisma sponsors” izmantošanu,” šā mēneša sākumā intervijā CNN sacīja valsts sekretārs Antonijs Blinkens, piebilstot, ka apzīmējumam ir “dažas neparedzamas sekas”.
Avoti, kas ir pazīstami ar apspriedēm, sacīja, ka administrācija rudenī ar likumdevējiem un darbiniekiem izplatīja balto grāmatu, kurā izklāstīti iespējamie risinājumi, tostarp agresorvalsts noteikšana.
Augstākā administrācijas amatpersona CNN apstiprināja, ka “mēs sazināmies ar Kongresu par jauniem pārskatatbildības mehānismiem, pie kuriem tas strādā – tādiem, kas neradītu neparedzētas, kaitīgas globālas SST nozīmēšanas sekas un faktiski risinātu Krievijas zvērību un agresijas gadījumu. efektīvā veidā.”
CNN rīcībā nonākušais priekšlikuma projekts aicina noteikt jaunas bargas sankcijas augstajām Krievijas valdības amatpersonām, kuras, pēc prezidenta domām, ir līdzdalībnieces “agresorvalsts” taktikā, tostarp Ukrainas demokrātisko procesu graušanā, tās teritoriālās suverenitātes apdraudēšanā, Ukrainas aktīvu piesavināšanā un varas apliecināšanā. jebkurā Ukrainas teritorijā bez Kijevas atļaujas.
Kāpēc daži ir pret: Republikāņu likumdevēji un kongresa palīgi, kas iebilst pret ierosināto tiesību aktu, pauda bažas, ka tas dos administrācijai lielāku rīcības brīvību vienpusēji atcelt sankcijas, ja Krievija signalizēs par atvērtību miera sarunām ar Ukrainu, un viņi sūdzējās, ka etiķetei nav kādi īsti zobi, lai sauktu Krieviju pie atbildības.
“Ierosinātais “Agresorvalsts” apzīmējums ir slikts aizstājējs tam, ko Ukraina ir prasījusi: valsts terorisma atbalstītāja statusu Krievijai,” tviterī otrdien paziņoja republikāņu pārstāvis Maikls Makkols . “Šis jaunais apzīmējums neliek Putinam atbildēt par viņa šausmīgajiem kara noziegumiem un neizprovocētu karu pret Ukrainu.”