Pat ēdienu ar tik tradicionālām sastāvdaļām kā griķi (vajadzēs ap 200 gramiem), cūkgaļa (400 grami), šampinjoni (50 grami), sviests (60 grami), ķiploka daiviņa, divi sīpoli un viens burkāns, var pagatavot savādāk kā parasti, kad atsevišķi vārām griķu biezputru un atsevišķi mērci. Tāpat, bieži rīkojamies tā, ka sagatavotais pietiek divām dienām un otrajā atliek vien pannā uzsildīt mērci, kurai pieberam vakar vārītos un neapēstos griķus.
Pieļaujam, ka ievadā jau esat iztēlojušies aprakstīto ainiņu, tāpēc pavisam negaidīti būs tas, ka šajā receptē notīrītos griķus vispirms iebērsim sausā pannā un cepot viegli nobrūnināsim. Kad tas paveikts, beram griķus atsevišķā traukā un pagaidām liekam malā. Ņemam sautējamo katlu, liekam tajā sviestu un piespiežam ķiplokus. Pēc nepilnas minūtes sviests būs izkusis un liekam tajā iepriekš sagrieztos gaļas gabaliņus. Apmaisot, uz vidējas uguns viegli apcepam un pēc tam pievienojam katlā 50 gramus ūdens, sāli, garšvielas, liekam katlam virsū vāku un uz lēnas uguns atstājam sautēties, kamēr gaļa kļūst mīksta.
Kamēr gaļa sautējas, pannā eļļā apcepam šampinjonus, izņemam tos, uzlejam vēl eļļu un liekam pannā apcepties sīki sagrieztus sīpolus un sarīvētu burkānu . Kad sīpoli apcepušies zeltaini, nogriežam uguni, pannā pievienojam apceptos šampinjonus un visu kopā apmaisām. Ap to laiku gaļa būs izsautējusies, ieberam katlā apceptos griķus un visu pārlejam ar glāzi, pusotru verdoša ūdens, bet virsū iztukšojam pannas saturu ar saceptajiem sīpoliem, burkāniem un šampinjoniem.
Apmaisām, liekam katlam virsū vāku un uz mazas uguns turpinām gatavot, periodiski apmaisot un sekojot, vai nevajag vēl pieliet ūdeni. Griķiem vajadzētu būt gataviem pēc 20 minūtēm, tad pievienojam vēl nelielu sviesta pikuci, apmaisām un atstājam katlā visu ievilkties vēl uz minūtēm 20. Pa to laiku griķi pilnībā būs uzsūkuši sevī gaļas, sviesta un dārzeņu aromātus, bet noteikti nebūs pārbrieduši kā tas mēdz būt ar iepriekš nesaceptiem griķiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!