Kur var apstāties un uz cik ilgu laiku? Stāvvietas aizlieguma zīmes var radīt neskaidrības. Ko nozīmē baltās virziena bultiņas, kuras tiek izmantotas kā papildinājums vairākām ceļa zīmēm Eiropas valstīs. Ievada nedaudz teorijas, bet raksta noslēgumā atšifrēsim, ko Eiropā var nozīmēt mums Latvijā labi pazīstamās 326. un 327. ceļa zīmes
Kur var apstāties un kur nē? Daudzi autovadītāji vienkārši seko citiem vadītājiem, taču vienmēr ir labāk zināt zīmju nozīmi. Ko nozīmē baltās virziena bultiņas uz stāvēšanas un apstāšanās aizlieguma zīmēm.
Zīme “Apstāties aizliegts” (Latvijā 326. zīme) signalizē par vispārēju apstāšanās aizliegumu tajā ceļa malā, kurā tā uzstādīta. Bet kā jāinterpretē šī zīme, ja tai ir arī maza balta bultiņa uz zila fona?
Zīme “Apstāties aizliegts” signalizē par vispārēju apstāšanās aizliegumu tajā ceļa malā, kurā tā uzstādīta. Bet kā jāinterpretē šī zīme, ja tai ir arī maza balta bultiņa uz zila fona?
Mazā baltā bultiņa apzīmē apstāšanās zonas sākumu un beigas. Ja bultiņa norāda ceļa virzienā, sākas aizliegtā zona. Bultiņa pretējā virzienā norāda zonas beigas. Turēties starp šīm divām bultām ir aizliegts. Stāvēšanas aizlieguma zīme ar bultām, kas vērstas abos virzienos, norāda, ka atrodaties aizliegtā zonā un šeit apstāties nav atļauts.
Taču esiet uzmanīgi: var tikt piemēroti citi noteikumi, kas aizliedz apstāties un stāvēt neatkarīgi no šīs zīmes. Dažreiz zem galvenās zīmes ir arī papildu zīmes, kas satur papildu ierobežojumus vai izņēmumus.
Ierobežots stāvēšanas aizliegums
Saistībā ar būvlaukumiem vai pārvietošanu bieži tiek izliktas pārvietojamas stāvēšanas aizlieguma zīmes, kas ir derīgas tikai uz laiku. Šīs zīmes aizstāj visus pārējos stacionārās satiksmes noteikumus – par to neievērošanu var tikt piemērots naudas sods.
Arī “Stāvēt aizliegts” (Latvijā 327. zīme) jeb zīme ar pārsvītrotu zilu laukumu parasti ļauj apstāties ne ilgāk kā trīs minūtes, bieži tiek pārprasta
Arī šai zīmei ir izņēmumi, kas var atļaut nedaudz ilgāku aizturi. Tas ietver iekāpšanu un izkāpšanu, kā arī transportlīdzekļa iekraušanu un izkraušanu. Bet pat šādos gadījumos jums vajadzētu mēģināt pabeigt procesu pēc iespējas ātrāk.
Stāvēšanas aizlieguma zīmes un to nozīme
Ierobežots stāvēšanas aizliegums: Stāvēšanas aizliegums attiecas uz visu teritoriju, ir atļauta neliela apstāšanās.
Ierobežots stāvēšanas aizliegums ar bultiņu, kas vērsta pa labi no ceļa: aizliegtās zonas beigas; ir atļautas īsas pieturas.
Ierobežots apstāšanās aizliegums ar bultiņu pa kreisi no ceļa: Šeit sākas aizliegtās zonas sākums; ir atļautas īsas pieturas.
Ierobežota stāvēšanas aizlieguma zona ar divām bultiņām: Šeit ir atzīmēta stāvvietas aizlieguma zonas vidusdaļa; ir atļautas īsas pieturas.
Absolūtā apstāšanās aizlieguma zona: šeit nav atļauta ne stāvēšana, ne īslaicīga apstāšanās, attiecas uz visu teritoriju.
Absolūta apstāšanās aizlieguma zīme ar bultiņu, kas vērsta uz ceļa pusi: aizlieguma zonas sākums; Nav atļauta ne stāvēšana, ne apstāšanās.
Absolūta apstāšanās aizlieguma zīme ar bultiņu, kas vērsta no ceļa: aizlieguma zonas beigas; Nav atļauta ne stāvēšana, ne apstāšanās.
Absolūtā apstāšanās aizlieguma zona ar divām bultiņām: Šeit ir atzīmēta apstāšanās aizlieguma zonas vidusdaļa; Nav atļauta ne stāvēšana, ne apstāšanās.