Šādu bulciņu būtiskākā nianse ir to pildījuma sulīgums, kura nekad nebūs par daudz un, tāpēc svarīgi ir izvēlēties tādu pildījumu, kas nebūs par šķidru, cepšanas laikā neiztecēs un pārāk nepiesātinās mīklu. Šoreiz ābolus papildināsim ar biezāku ievārījumu.
Mīklai vajadzēs 600 gramus miltus, 350 – 400 ml piena (var izmantot arī rūgušpienu vai sūkalas), 4 karotes augu eļļas, 2 karotes cukura, 2 tējkarotes sausā rauga, 1 tējkaroti sāls un, ja vēlaties, šķipsniņu kurkumas, bet pildījumam izmantosim 5-6 ābolus un 200 gramus biezāka ievārījuma, kā arī olas dzeltenumu apziešanai.
Mīklu varam gatavot arī maizes cepšanas ierīcē, beram aparātā visas sastāvdaļas un izvēlāmies atbilstošo režīmu, bet to darot ar rokām, sauso raugu izšķīdinām 50 ml silta ūdens vai piena, uzbriedinām, pēc tam pārlejam lielākā bļodiņā, pievienojam pienu, augu eļļu, pievienojam sāli, cukuru, ja vēlaties, arī kurkumu, iemaisām miltus un samīcām visu mīkstā mīklā. Pārsedzam bļodiņu ar dvieli un ļaujam siltā vietā norūgt aptuveni 1,5 stundas.
Ābolus nomizojam, iztīrām serdes, sagriežam mazos kubiņos, beram bļodiņā, pievienojam ievārījumu, ja tas nav pietiekoši biezs, pievienojam 1 tējkaroti cietes un visu kārtīgi samaisām.
Norūgušo mīklu vēlreiz izmīcām uz darba virsmas (to viegli pārkaisām ar miltiem), sadalām mīklu 10 aptuveni vienādās daļās, katru ne pārāk plāni izrullējam taisnstūra formā, vienā galā uzliekam daļu pildījuma, otrā taisnstūra galā veicam garus iegriezumus, mīklas plāceni satinam ruletē un rūpīgi saplacinām maliņas, lai pildījums neiztecētu.
Sarullētās bulciņas izkārtojam ar augu eļļu ieziestā cepamformā, pārsedzam formu ar dvieli, ļaujam vēl 30 minūtes mīklai norūgt, pēc tam liekam krāsnī un 180-200 grādos cepam 25-30 minūtes.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!